امام جمعه کرمانشاه: حمایت از تولید تحریم ها را خنثی می کند

کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به شعار سال جدید، بر حمایت از تولید تاکید کرد و گفت: با رونق تولید می توانیم روی پای خود بایستیم و تحریم های ظالمانه را خنثی و بی اثر کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ آیت الله "مصطفی علما" در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع کرمانشاه افزود: دولت فعلی و دولت آینده باید از همه توان خود برای رونق تولید و رفع موانع پیش روی آن استفاده کنند و برای تحقق این مهم باید از ظرفیت همه مردم و خصوصا جوانان نهایت استفاده را انجام دهند.

وی انتخابات ریاست جمهوری را هم در ابعاد داخلی و هم خارجی بسیار مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: امروز دشمنان با تبلیغات منفی به دنبال ناامید کردن مردم هستند اما همه باید در این انتخابات حضوری داشته باشیم.

خطیب جمعه کرمانشاه؛ مردمی بودن، مدیریت قوی، ایمان قوی، صداقت، سلامت، عدالت خواهی، معتقد به جوانان و فساد ستیزی را از ویژگی های رییس جمهور آینده برشمرد و افزود : امروز برخی از افراد نمی‌توانند سه میلیون تومان وام بگیرند اما عده ای میلیاردها تومان اختلاس می کنند که باید جلوی آنها گرفته شود.

 آیت الله علما ضمن انتقاد از ضعیف بودن پول ملی گفت: امروز ما هجده امین کشور ثروتمند دنیا، دومین کشور دارنده گاز و دارای منابع عظیم نفت در جهان هستیم و نباید پول ملی ما ضعیف باشد و در عین حال باید بتوانیم همه تهدیدها و تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم و فساد را هم ریشه کن کنیم.

 وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به روز ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی گفت: امام آمد و حاکمیت اسلام را برای مردم برگزید که در جهان بی نظیر بود و در این روز اسلام دوباره زنده شد و امام راحل توازن قدرت در دنیا را به هم زد.

 آیت الله علما ضمن گرامیداشت نیمه شعبان و تبریک این روز به همه جهانیان اظهار داشت: از دیدگاه همه ادیان و مذاهب مساله مهدویت و ظهور منجی، امری مسلم و قطعی است به این دلیل که این موضوع با فطرت و سرشت انسان آمیخته است.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به آیات فراوانی از قرآن و روایات مختلفی که بر تایید ظهور منجی تاکید دارد، گفت: طبق فرموده پیامبر اسلام انتظار فرج بالاترین عبادت است و انسان در زمان غیبت باید به تکلیف خود عمل کند و روز نیمه شعبان هم که به نام سربازان گم نام امام زمان نام گذاری شده، همه مردم باید با رعایت پروتکل های بهداشتی این روز را گرامی بدارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =