۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 784
کد خبر: 84274929
۰ نفر

برچسب‌ها

به همین سادگی، شکست نفت در مقابل خون

تهران – ایرنا - جنگ علیه یمن با توجه به تغییرات چشمگیر در قدرت و اقدام یمنی ها وارد هفتمین سال خود شده و اکنون کفه ترازو به طور کامل به نفع صنعا متمایل شده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه لبنانی الاخبار روز جمعه در این باره افزود: با این وجود، سعودی همچنان چشم خود را به روی واقعیت و آنچه در میدان جریان دارد، بسته است و حاضر نیست علت شکست را که ماجراجوئی حاکمان و خودبرتر پنداری آنها است، بپذیرد.

سعودی هنوز حاضر نیست اعتراف کند که جنگ را عملا با یک شکست وحشتناک و دردآور به یمنی ها باخته است و بپذیرد که ادامه این جنگ فقط ضررهای بیشتری را برای ریاض و متحدان غربی آن بدنبال دارد و باید خوی خودبزرگ بینی را کنار بگذارد.

ادامه این جنگ برای «شریک جدید» آل سعود یعنی اسرائیل هم خسارت بار خواهد بود، امروز موشک ها و پهپادهای یمنی ها به عاملی بسیار نگران کننده و روز افزون برای این شرکا تبدیل شده است.

نویسنده مقاله الاخبار البته تاکید می کند: انصارالله و همپیمانان یمنی آن امروز قادر هستند از مهاجم اولیه به یمن یعنی سعودی و متحدان آن مثل آمریکا عبورکنند.

آمریکا گمان می کرد به محض شروع تبلیغات درخواست توقف جنگ که تنها هدفش حمایت از ائتلاف متجاوزان به یمن به رهبری سعودی بود، می تواند صنعا را مجبور کند کوتاه بیاید و امتیاز بدهد.  

کاخ سفید درصدد برآمد تا فرضیه تسلیم شدن کامل را بر یمنی ها تحمیل کند اما چیزی در چنته نداشت و تنها می توانست سخن بگوید که هیچ دستاور و سودی برای آن ندارد.

بنابراین انصارالله از موضع برتری قطعی که در شش سال جنگ اثبات کرده است، می تواند اعلام و تاکید کند که بالا بردن پرچم سفید برای آن حتی اگر جنگ برای چندین دهه ادامه یابد، امکان پذیر نیست و صلح تنها زمانی معنادارد که یمنی ها به تمام اهداف و خواست های خود دست یابند.

صاحبان تخت و تاج پادشاهی سعودی هم تنها می توانند اعتراف کنند که دل بستن بر پیروزی نفت بر خون تنها برای آنها ضرر و شکست به ارمغان آورده است. دقیقا به همین سادگی

الاخبار به آل سعود توصیه کرده است که اشتباه های صهیونیست ها را تکرار نکند و درس بگیرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =