تردد در جاده‌های استان قزوین ۱۷۸ درصد رشد داشته است

قزوین- ایرنا- رییس پلیس راه استان قزوین با اشاره به افزایش تردد خودروها در آزادراه‌های استان، گفت: از ۲۵ اسفندماه تاکنون تردد در جاده‌های استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۷۸ درصد رشد داشته است.

سرهنگ فرهاد ذاکری منش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر تردد خودروها در آزادراه‌ها و جاده‌های اصلی استان نیمه سنگین و روان است و از بعدازظهر امروز با شروع موج بازگشت مسافران بار ترافیکی جاده های استان، سنگین‌تر خواهد شد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه رعایت قوانین رانندگی و احترام گذاشتن به آن از سوی رانندگان باعث شده تا ۲۴ ساعت گذشته شاهد وقوع هیچ حادثه دلخراشی در سطح راه‌های ارتباطی این استان نباشیم.

ذاکری منش ضمن تأکید بر بستن کمربند ایمنی، تصریح کرد: از همه هم‌وطنان و مسافران تقاضا داریم که برای تردد ایمن در محورهای برون‌شهری سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

این فرمانده انتظامی استان افزود: پلیس راه همواره از رانندگان درخواست کرده تا ضمن احترام گذاشتن به قوانین رانندگی، در طول سفر، فاصله طولی با خودرو مقابل را حفظ کرده و از هرگونه تغییر مسیر ناگهانی و صحبت کردن با تلفن همراه پرهیز کنند.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه، یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی و ۱۰ گردنه به طول ۱۶۱ کیلومتر بوده و یکی از پرترافیک‌ترین نقاط جاده‌ای کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =