استاندار کردستان: خدمات مرزی هلال احمر در بحث کرونا قابل تقدیر است

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: هلال احمر همواره در کنار مردم بوده و اکنون نیز اجرای طرح غربالگری مسافران از لحاظ کرونا توسط این جمعیت در مرز باشماق مریوان قابل تقدیر است.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز جمعه در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان و برخی از مدیران این جمعیت اظهار داشت: هلال احمر همواره نشان داده که در همه مواقع کنار مردم ایستاده و از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم در شرایط سخت و بحرانی دریغ نکرده است.

وی با بیان اینکه خدمات غربالگری و پیشگیرانه هلال احمر می‌تواند به عنوان یکی از راه های مطمئن برای عدم ورود مبتلایان کرونا به کشور باشد، افزود: غربالگری حدود یک هزار نفر در طرح نوروزی هلال احمر یکی از راه مهم پیشگیری از شیوع مجدد این بیماری در استان بوده و نقش‌ بسیار مهمی در سلامت جامعه دارد.

استاندار کردستان از اظهار آمادگی جمعیت هلال احمر برای راه اندازی طرح غربالگری در مرز سیرانبند بانه نیز تقدیر کرد و گفت: در حال حاضر در این مرز تردد مسافر انجام نشده و در صورت نیاز از خدمات هلال احمر برای کمک به مردم استفاده خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این جمعیت به سطح بالای آمادگی امدادگران برای ورود به هر گونه سوانح و اتفاقات غیر مترقبه اشاره و اضافه کرد: امدادگران جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روز آماده ارایه خدمات امدادی به هموطنان هستند.

پیام جلالی خواستار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط اقشار مختلف مردم شد و ادامه داد: همه افتخار ما این است که بتوانیم قدمی کوچک در مسیر خدمت رسانی به مردم استان کردستان برداریم.

جمعیت هلال احمر کردستان در قالب ۲۳ پایگاه ثابت و پشتیبان در قالب طرح نوروزی در مناطق مختلف استان به مردم و مسافران خدمات می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =