مسافرت به آذربایجان‌شرقی تعداد مبتلایان به کرونا را افزایش داد

تبریز - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش نسبی موارد کرونا به دنبال افزایش مسافرت‌ها به آذربایجان شرقی، خبر داد.

عباسعلی درستی روز جمعه در گفت‌وگویی اظهار کرد: در طول هفته گذشته رنگ بندی دو شهر آذربایجان شرقی عوض شد، به طوری که شهر جلفا از وضعیت زرد به نارنجی و شهر سراب از نارنجی به قرمز تغییر رنگ دادند.

وی اضافه کرد: تغییر رنگ بندی نشان دهنده این است که موارد بیماری حداقل به صورت آرام در طول روزهای گذشته افزایش یافته است و اگر رعایت نکنیم، شدیدتر و شهرهای نارنجی زیاد شده و محدودیت‌ها هم افزایش پیدا می‌کنند.

درستی با بیان اینکه باید دست به دست هم دهیم تا عزیزان مان را از دست ندهیم، گفت: متاسفانه عده‌ای پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، مسافرت‌ها زیاد شده و مسافر در استان ما هم زیاد است، امیداریم محدودیت‌های جدید را به درستی اجرا کنیم.

به گزارش ایرنا به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا روز گذشته یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۸۲۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و جان‌باختگان کرونا در کشور به ۶۲ هزار و ۱۴۲ نفر رسیده است.

آذربایجان شرقی تا قبل از اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی، به جز دو ماه ابتدایی شیوع کرونا، در همه ماه های بعدی در وضعیت قرمز قرار داشت و شمار بستری های کوید ۱۹ در آن به بیش از یکهزار و ۷۰۰ نفر و آمار فوتی های روزانه تا ۸۰ نفر رسیده بود. 

حال مردم این خطه با رسیدن تعطیلات نوروزی، نگران بدتر شدن وضعیت استان از نظر شیوع کرونا در صورت انجام سفرهای نوروزی هستند. 

شهرداری تبریز نیز اعلام کرده که مدیریت این کلان شهر هیچ گونه آمادگی برای پذیرش مسافران نوروزی ندارد، ضمن اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز هر گونه اسکان مسافران در مدارس و فضاهای آموزشی را ممنوع اعلام کرده است.

سرازیر شدن سیل مسافران نوروزی به آذربایجان شرقی در روزهای گذشته موجب شد که رنگ کرونایی شهرستان جلفا از زرد به نارنجی و شهرستان سراب از نارنجی به قرمز تغییر یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =