۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84274843
۰ نفر

برچسب‌ها

تظاهرات گسترده در شمال یمن به مناسبت «روز ملی مقاومت»

تهران-ایرنا- هزاران نفر از مردم یمن به مناسبت «روز ملی مقاومت» یمن در شهر صعده واقع در شمال این کشور تظاهرات برگزار گردند.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از المسیره، مردم یمن امروز به مناسبت روز ملی مقاومت در برابر تجاوزات و محاصره کشورشان از سوی ائتلاف سعودی در شهر صعده به شکل گسترده‌ای تظاهرات کردند.

یمنی‌های شرکت کننده در این تظاهرات با سر دادن شعارهایی ادامه محاصره و جنایات ائتلاف سعودی را که وارد هفتمین سال خود شده است، محکوم کردند.

سید عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله نیز در سخنرانی روز پنجشنبه خود به مناسبت روز ملی مقاومت یمن گفت که مقابله با متجاوزان، وظیفه دینی، ایمانی و اخلاقی نیروی مقاومت است و یمنی‌ها برای مقابله با متجاوزان نیازی به اجازه شورای امنیت، سازمان ملل متحد و اتحادیه عبری (عرب) و کشورهای اروپایی و هیچ احدی در دنیا ندارند.

الحوثی تصریح کرد: کسانی که ما را هدف قرار دادند و هزاران تن از ما را کشتند، ما منتظر کسب اجازه نمی‌مانیم که به وظیفه مقدس خود [برای دفاع از خویشتن] عمل کنیم.

مردم یمن در حالی ششمین سال تجاوز ائتلاف سعودی-آمریکایی را پشت سر می گذارند که طی این سالها با مقاومت خود نه تنها اشعالگران را از کرده خود پشیمان کرده‌ و با برداشتن گام های مهمی در راه توانمندی سیاسی، نظامی و اقتصادی کشور جهان را شگفت زده کرده‌اند.

دولت عربستان که برای دهها سال مردم یمن را با وجود داشتن سه هزار سال تاریخ مکتوب به کارگران ساده خانه ها، ادارات و سازمان های خود و سرزمین آنها را به محلی برای آموزش تروریست های القاعده تبدیل کرده بود، اکنون با مردمی روبرو شده است که شش سال گذشته را با کمترین امکانات و با وجود محاصره کامل، موفق شده اند ضمن کنترل بخش های عمده ای از کشور، دشمنان خود را از مناطق اشغالی به عقب برانند و با ایجاد اتحاد و یکپارچگی بی سابقه در کشور، امیدوار به روزهای بهتر برای میهن خود باشند.

کشور یمن علیرغم ۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک با آب و دریا که می تواند این کشور را به یک اقتصاد پویا و پایدار تبدیل کند، فقیرترین کشور عربی و اسلامی نام گرفته، این وضعیت نشان دهنده وجود دست های استعمار در این کشور بود. چنانکه هنگام آغاز جنگ علیه ملت یمن، نزدیک به دو میلیون نفر از مردم این کشور با کمترین درآمد در عربستان پَست ترین کارها را در هتل ها، رستوران ها و فرودگاه های این کشور انجام می دادند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =