۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۷
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84274842
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵۲ سمن جوان در همدان مجوز فعالیت دارند

همدان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: ۱۵۲ سازمان مردم نهاد جوان در سطح این استان مجوز فعالیت دارند.

"حمید سیفی" روز جمعه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سمن‌ها زیر نظر معاونت امور جوانان دستگاه ورزش استان همدان فعالیت دارند و در راستای کیفی‌سازی نیازمند پالایش هستند.

وی بیان کرد: با توجه به جمعیت قشر جوان استان، سمن‌های جوانان با رشد بسیار خوبی مواجه است و ۲۷ نوع فعالیت را در قالب چهار گروه انجام می‌دهند.

سیفی افزود: در سال‌های اخیر با نقش آفرینی مجمع جوانان استان، فعالیت‌ها و برنامه‌های بسیار خوبی را در کنار دستگاه‌های دولتی داشته‌اند اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارند و هنوز هم باید برای تقویت سمن‌ها و حضور فعال‌تر آن‌ها در جامعه تلاش شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، توانمندسازی سمن‌ها بر پایه آموزش و یادگیری، پژوهش و مطالعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: راه‌اندازی سمن با اولویت نیازهای روز جامعه مانند کارآفرینی، حرکت‌های جهادی، فضای مجازی، خانواده و آسیب‌های اجتماعی مدنظر است.

وی با اشاره به آغاز هفته جوان گفت: ۹۲ برنامه فرهنگی ورزشی همزمان با شروع هفته جوان در سطح استان همدان اجرایی شده است.

سیفی خاطرنشان کرد: هفته جوان از ۵ تا ۱۱ فروردین‌ماه هم‌زمان با ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) آغاز شده و در این مدت ۲۰ برنامه شاخص نیز تدارک دیده‌ایم.

وی همدان را سرشار از جوانان و بانوان مستعد دانست و گفت: به توانمندی این قشر اعتقاد فراوان داریم و به لحاظ فعالیت و تعداد سمن‌ها جزو پیشتازان در سطح کشور هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان خواستار همدلی و مشارکت همه جانبه سمن‌ها در بخش‌های مختلف شد و افزود: سمن‌های جوان توانایی حل مشکلات را دارند و باید به آن‌ها اعتماد شود.

۴۳۰ هزار نفر معادل ۷.۲۴ درصد جمعیت استان همدان را جوانان تشکیل می‌دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =