۵۲ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های قزوین بستری شدند

قزوین- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲ بیمار جدید کرونا با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شدند و متاسفانه ۲ نفر هم بر اثر این ویروس فوت کرده‌اند.

ییمان نامدار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از بستری شدن ۲۳۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های این استان خبر داد و افزود:هم اکنون ۶۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ۱۴ نفر به دستگاه تنفسی متصل شده اند.

وی اظهار داشت: از مجموع ۲۳۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان ۱۳۳ نفر در قزوین، ۳۷ نفر در تاکستان، ۲۵ نفر در البرز،۱۹ نفر در بویین زهرا، ۱۰ نفر در آبیک، سه نفر در آوج و مابقی در سایر شهرها بستری هستند.

نامدار تصریح کرد: با توجه به اینکه روند بستری بیماران کرونا در قزوین، به نسبت هفته‌های گذشته صعودی شده است از مردم تقاضا می‌شود نسبت به رعایت دستورالعمل‌های  بهداشتی توجه لازمه را داشته باشند و از حضور در مراکز پرجمعیت امتناع ورزند. 

این مسوول با بیان اینکه در یکماه گذشته روند ابتلا به کرونا در استان قزوین شیب صعودی داشته است، اضافه کرد: در حال حاضر میانگین فوتی‌ها و بستری‌ها افزایش پیدا کرده است در حالیکه هفته گذشته تعداد فوتی‌ها در استان تک‌رقمی شده بود.

وی با اشاره به افزایش مسافرت‌ها و دورهمی های خانوادگی در ایام نوروز، افزود: عادی انگاری کرونا خطر جدی برای سلامت عموم است که متاسفانه مردم با سهل انگاری موجب دامن زدن به صعودی شدن بیماری در جامعه می‌شوند.

نامدار خاطرنشان کرد: متاسفانه بر اثر برگزاری دو مراسم سوم و هفتم در روستای فیشان واقع در الموت شرقی بیش از نیمی از جمعیت این روستا مبتلا به کرونای جهش‌یافته شدند و ستاد مقابله با کرونا استان سریعاً قرنطینه منطقه را در دستور کار قرار داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین تاکید کرد: رشد تعداد موارد بستری‌ها و مبتلایان مثبت نشان‌ دهنده وضعیت بحرانی استان قزوین ناشی از شرایط کرونا است بنابراین به شهروندان توصیه می‌شود پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ هزار و ۸۸۱ نفر با علائم حاد تنفسی به مراکز درمانی استان به صورت سرپایی مراجعه کردند، افزود: از این تعداد ۱۸ هزار و ۸۷۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

نامدار با اشاره با انجام واکسیناسیون کووید ۱۹ از ۲۱ بهمن‌ماه در سطح استان، افزود: تاکنون ۲ هزار و ۱۲ نفر در استان قزوین واکسینه شدند که از این تعداد یک هزار و ۳۲۹ نفر کادر درمان، ۳۸۷ نفر از بخش بهداشت، ۱۰۴ نفر در بخش فوریت‌های ۱۱۵، ۶۴ نفر از جانبازان، ۵۸ نفر از سالمندان بهزیستی، پنج نفر در آزمایشگاه ها، ۵۵ نفر در آرامستان ها و ۱۰ نفر از بسیجیان استان هستند.

 وی یادآور شد: متاسفانه تاکنون هزار و ۳۵۲ نفر از شهروندان قزوینی براثر کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =