۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84274811
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای گیلان از شنبه بارانی و خنک می شود

رشت-ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: به تدریج از شنبه هفته آینده با نفوذ توده هوای ناپایدار به منطقه شرایط برای کاهش دما، بارندگی و وزش باد و بعضی نقاط تشدید احتمال رعد و برق و به تناوب در ارتفاعات بارش برف تا یکشنبه مهیا می شود.

شبنم هادی نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقشه های هواشناسی نشان دهنده گذر امواج کم و بیش ناپایدار از منطقه است بر این اساس طی ۲۴ ساعت آینده افزایش ابر و  بارندگی پراکنده دور از انتظار نیست.

وی عنوان کرد: بر همین اساس آسمان استان برای روز شنبه و یکشنبه ابری و مه آلود باکاهش نسبی دما همراه است که به تدریج بارندگی و وزش باد (به ویژه عصر و شب بعضی نقاط شدید)، احتمال رعد و برق اواخر وقت در ارتفاعات همراه با بارش برف خواهد بود.

وی آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها،  احتمال رانش و لغزش  احتمال برخورد صاعقه، اختلال در تردد در محورهای کوهستانی را  از جمله پیامدهای احتمالی فعالیت این سامانه بارشی ذکر کرد.

هادی نژاد، بیشترین و کمترین دما طی  ۲۴ ساعت گذشته را  مربوط به منجیل با ۳۰ درجه سانتیگراد و  ماسوله با ۴ درجه سانتی گراد بالای صفر عنوان کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان ادامه داد:  دمای رشت نیز طی شبانه روز گذشته  بین ۱۰ تا ۱۵ درجه در نوسان بوده است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =