۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۷
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84274793
۰ نفر

برچسب‌ها

سایت پرورش آهوی تربت‌جام دچار آتش سوزی شد

مشهد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت‌جام در شرق خراسان رضوی گفت: ۲ هزار مترمربع از پوشش گیاهی سایت پرورش آهو در "چشمه گل" این شهرستان طعمه حریق شد.

جواد دامن پاک روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این آتش سوزی پس از تلاش سه ساعته ماموران یگان حفاظت، همیاران محیط زیست و ماموران آتش نشانی، مهار شد.

وی علت این آتش سوزی را بی احتیاطی گردشگران در برافروختن آتش در مجاورت این سایت اعلام کرد و ادامه داد: آتش به علت وزش شدید باد به سایت تکثیر و پرورش آهو در چشمه گل سرایت کرد و گسترش یافت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت‌جام گفت: با پشتیبانی شورای هماهنگی مدیریت بحران و نیروهای امدادی، حریق در کوتاه‌ترین زمان ممکن مهار شد.

سایت تکثیر و پرورش آهو در چشمه گل شهرستان تربت‌جام با وسعت ۱۴ هکتار در ۱۷ کیلومتری این شهر قرار دارد و از سال ۱۳۸۷ کار خود را با هدف پرورش، تکثیر و احیای گونه آهو آغاز کرده است.

این سایت موفق‌ترین سایت تکثیر گونه آهو در خراسان رضوی و پروژه برتر عمرانی محیط زیست استان در سال ۱۳۸۸ معرفی شده و همه ساله میزبان صدها گردشگر، دانش آموز و دانشجو است.

شهرستان تربت‌جام با بیش از ۵۲ هزار هکتار جنگل و گیاهانی از جمله ارس، تاغ و گز ظرفیت بسیار از نظر جاذبه های گردشگری و اکوتوریستی دارد.

شهرستان ۲۴۰ هزار نفری تربت‌جام در ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =