حمایت از تولید منوط به حذف مجوزهای غیرضروری و کاهش مالیات است

سبزوار- ایرنا- نماینده مردم شهرستان‌ سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از گام های مجلس در راستای تحقق شعار سال و حمایت از تولید، حذف مجوزهای غیرضروری و کاهش مالیات است.

علی اصغر عنابستانی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نامگذاری امسال به سال "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: شعار امسال در ادامه شعار سال گذشته است تا اثر جهش تولید در زندگی مردم ملموس و مشهود شود.

وی با بیان اینکه فرایند تولید نیازمند مانع زدایی جدی است، ادامه داد: نظام اخذ مجوزها یکی از موانع است بطوریکه فرایند شروع تولید طولانی، زمانبر و فساد زا بوده و حتی در مواردی فرصت‌های رانتی در مسیر تولید ایجاد شده و منافع ملی و انسانی در فرایند اخذ مجوزها هدر می رود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: برای بخش عمده مشاغل و تولیدات نیاز به صدور مجوز نیست لذا در سال جاری مجلس و دولت برای مانع زدایی باید کار ویژه نمایند و نظام صدور مجوزها را از مسیر تولید حذف کنند.

وی افزود: البته در برخی مشاغل و تولیدات که مرتبط با مسائل امنیتی، بهداشتی و سلامت مردم است باید استثناهایی در نظر گرفته شود و در سایر مشاغل، صدور مجوز حذف شود.

عنابستانی ادامه داد: در حوزه حمایت و پشتیبانی از تولید نیز مهمترین و اصلی ترین کار این است که همت دولت و مجلس بر کاهش مالیات بر تولید متمرکز شود.

وی گفت: یکی از بحث های اصلی در اصلاح ساختار نظام مالیاتی، تبدیل مالیات بر تولید به مالیات بر ثروت و سرمایه های راکد است که مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده مردم شهرستان‌ سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در بودجه امسال دولت یک سری اصلاحات برای تغییر جهت مالیات انجام شده که مالیات بر تولید کاهش و مالیات بر ثروت افزایش یافته است.

وی ادامه داد: باید با حذف مجوزها و کاهش مالیات شرایطی فراهم شود که تولید کنندگان کاهش هزینه‌های تولید را در عمل مشاهده نمایند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =