چادر زدن در پارک‌ها و تفرجگاه‌های شهر قزوین ممنوع است

قزوین- ایرنا- شهردار قزوین گفت:با توجه به وضعیت کرونایی استان به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به‌هیچ ‌وجه امکان اسکان در پارک‌ها و بوستان‌ها وجود ندارد و هرگونه چادر زدن در آنها ممنوع است.

سیاوش طاهرخانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس ابلاغیه‌های ستاد مقابله با کرونا به منظور جلوگیری از انتشار بیشتر این ویروس از هموطنان استدعا داریم شهر قزوین را برای مسافرت در ایام نوروز انتخاب نکنند.

وی اظهار داشت: در سال‌های گذشته در ایام نوروز برنامه‌های شاد و مفرحی در سطح شهر برگزار می شد که امسال به دلیل شرایط کرونا و بر اساس مصوبات استانی ستاد کرونا تمام برنامه‌های تجمعی در سطح شهر حذف ‌شده است و در قالب فضای مجازی اجرا می شود.

طاهرخانی تاکید کرد: امسال مجموعه مدیریت شهری قزوین، مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا را کاملاً رعایت کرد و تنها برنامه استقبال از بهار، عمو نوروز و کاروان سه چرخه‌ای را که به‌صورت ترددی بود و امکان اسکان و تجمع نداشت در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به شرایط کرونایی قزوین و لزوم پرهیز از شرکت در تجمعات، تصریح کرد: ممنوعیت تردد در آرامستان ها در پنجشنبه آخر سال نیز اعمال شد و در حال حاضر کاهش تردد در آرامستان ها در دستور کار قرار دارد.

شهردار قزوین خاطرنشان کرد: متاسفانه به رغم هشدارهای مسوولان بهداشتی و ستاد کرونا امسال شاهد افزایش مسافر در شهر بودیم که جا دارد برای قطع زنجیره انتقال ویروس در مبادی ورودی و خروجی شهر تذکر لازم از طریق پلیس راهور و نیروی انتظامی به مسافران داده شود و از ورود خودروها با پلاک غیربومی جلوگیری به عمل آید.

وی تاکید کرد: اعمال مقررات و محدودیت‌های ستاد مقابله با کرونا در راستای حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از گسترش بیماری در جامعه است و از همه شهروندان تقاضا داریم با پایبندی به مقررات تعیین شده همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =