انجام یکهزار و ۴۱۵ مورد نظارت بر واحدهای گردشگری آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌شرقی با اشاره به نظارت مستمر بر واحدهای گردشگری، از انجام یک‌هزار و ۴۱۵ نظارت بر تاسیسات و واحدهای گردشگری استان خبر داد.

احمد حمزه زاده روز جمعه در گفت و گویی اظهار کرد: ستاد اجرای خدمات سفر آذربایجان شرقی به‌صورت مستمر بر نحوه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مجموعه‌های بین‌راهی و واحدهای گردشگری فعال نظارت می‌کند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، اقدامات لازم در راستای بهبود وضعیت و یا توقف فعالیت واحدهای مذکور انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی خدمات سفر استان بازدید و نظارت‌های مستمر خود را از ۲۵ اسفندماه سال ۹۹ آغاز کرده و تا پایان روز پنجم فروردین‌ماه ۹۹ ، یکهزار و ۴۱۵ مورد نظارت از واحدهای سطح استان به عمل آورده‌اند که بیشترین نظارت‌ها در محور تبریز-جلفا انجام شده است.

حمزه زاده با بیان اینکه در نظارت‌های انجام نکات لازم‌الاجرا به‌تمامی واحدها یادآوری شده است،گفت: به دنبال نظارت‌های انجام شده، ۲۴ مورد تذکر کتبی، ۲۷ مورد تشویق و یک مورد شکایت ثبت شده که ستاد اجرایی خدمات سفر در حال بررسی و رسیدگی به این پرونده است.

به گزارش ایرنا، افزون بر یک هزار و ۸۰۰ اثر ثبت شده ملی در حوزه میراث فرهنگی و جاذبه های خاص گردشگری در کنار بازار تاریخی تبریز و ثبت شده در فهرست یونسکو، آذربایجان شرقی را در رده پنج استان نخست ایران به لحاظ برخورداری از ظرفیت های صنعت گردشگری قرار داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =