۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۳
کد خبرنگار: 1563
کد خبر: 84274687
۵ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

جویم لارستان در محاصره کرونای انگلیسی

لارستان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان اعلام کرد که ظرف ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۷۵درصد نمونه های گرفته شده از بخش جویم این شهرستان مثبت بوده یعنی از ۴۰ مورد نمونه ارسالی در این مدت ۳۰ نفر مبتلا به کرونا شده اند.

بخش جویم با جمعیتی حدود ۲۵ هزار نفر و ۱۱ روستای دارای سکنه در فاصله حدود ۶۰ کیلومتری لار (مرکز شهرستان) واقع شده است.

وحید یگانه روز  جمعه در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد که احتمال آنکه تمامی این بیماران مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی باشند نیز وجود دارد.

وی با توضیح بیشتر می گوید: تشخیص کادر درمان و دانشکده علوم پزشکی لارستان و همچنین علائم و بررسی ها نشان می دهد که ویروس از نوع جهش یافته انگلیسی است.

یگانه گفت: همچنین دو مورد از بیمارن که دو خانم ۳۰ و ۳۳ ساله بودند به صورت پایلوت مورد آزمایش قرار گرفتند که بر اساس نتایج آزمایشات ، کرونای آنها از نوع انگلیسی بوده است.

وی همچنین از جلسه اضطراری ستاد مدیریت کرونا و نشست با مسئولان، بزرگان، معتمدین و نهادهای نظارتی و قضایی در بخش جویم لارستان و هماهنگی بیشتر برای قرنطینه کامل این شهر خبر داد و گفت: از امروز جمعه ششم فروردین ۱۴۰۰ ارتباط شهر جویم با سایر شهرستان های استان فارس و نیز بخش ها و شهرهای دیگر لارستان و حتی روستای تابعه تا اطلع بعدی قطع خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به هماهنگی های انجام شده با ستاد مدیریت کرونا و مقامات امنیتی و قضایی نیز تمامی مراسم  و آیین های عبادی، جشن ها و عروسی ها و هرگونه تجمعات در این شهر به طور کامل ممنوع و در صورت مشاهده بدون شک با متخلفان برخورد قاطع از سوی دستگاه قضایی صورت خواهد گرفت.

وی یادآور شد: با توجه به مراودات و ارتباطات نزدیک میان شهرستان های  زرین دشت و داراب با جویم و بناوریه لارستان احتمال بروز وضعیت بحرانی و افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید۱۹  و همچنین کرونای جهش یافته انگلیسی در این بخش را بیش از پیش موجب شده است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی  لارستان گفت: برغم همه هشدارها، توصیه ها و پیام های هشدارآمیز کادر درمان ، ستاد مدیریت کرونا و حتی دستگاه های امنیتی و قضایی مبنی بر ضرورت پرهیز از تجمع ها و دورهمی ها اما برخی مردم و شهروندان بی توجه به این توصیه ها و با عادی انگاری و سبک شمردن، عامل اصلی در روند افزایشی و جولان این ویروس مرگبار در سطح منطقه و شهرستان می شوند.

یگانه ادامه داد: از آنجا که دامنه و گستره درگیری این ویروس و شدت کشندگی اش نیز بیش از موج های اول تا سوم بیماری کووید ۱۹ اعلام شده تا حد قابل ملاحظه ای نیز بر شدت نگرانی ها و اضطراب ها در منطقه افزوده است.

وی افزود: این ویروس در مقایسه با کرونای معمولی  همواره از شدت علائم و شیوع بیشتری برخوردار است و مراقبت‌های بیشتری و رعایت پروتکل های بهداشتی را از سوی مردم و شهروندان می طلبد.

یگانه با اشاره به بروز شرایط ناپایدار و شکننده کرونایی در شهرستان های لارستان و خنج نیز هشدار داد و گفت:  وضعیت روستای براک از بخش مرکزی لارستان هم اینک قرمز و رو به بحرانی شدن است.

او تصریح کرد: دهفیش بخش بنارویه نیز به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها و اصرار به برگزاری مراسم  عروسی و تجمع ها به وضعیت قرمز تغییر یافته که نیاز به مداخله جدی در این منطقه وجود دارد.

وی می گوید: شهرهای  لطیفی، خور و کورده مرکزی در لارستان نیز شرایط بغرنجی از روزهای گذشته را تجربه می کنند و ضعیت در لارستان هم اینک ناپایدار و بسیار شکنند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =