۶۵ مبتلای قطعی به کرونا در یزد شناسایی شدند

یزد- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: در شبانه‌روز گذشته ۶۵ مبتلای قطعی به ویروس کرونا در این استان شناسایی و زیرپوشش درمان قرار گرفتند.

ابراهیم سلمانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون ۳۶ سرخوشه مبتلا به کرونای جهش یافته در شهرستان‌های یزد، اردکان، میبد، ابرکوه، تفت و خاتم، شناسایی و به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت یک بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داد بیان کرد: همچنین  ۲۵ بیمار جدید مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های مختلف استان بستری و تحت معالجه قرار گرفتند.

این مسوول یادآور شد: در حال حاضر ۱۷۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۳۴ نفر آنها در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات دریافت می‌کنند.

سلمانی به چرخش کرونای انگلیسی در جریان دید و بازدیدها اشاره کرد و گفت: نظر به سرایت‌پذیری بالای این ویروس باید شهروندان در تعطیلات نوروزی به از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

به گفته وی، برای قطع زنجیره انتقال این ویروس به همکاری مردم و پرهیز از برگزاری هرگونه دورهمی، انجام دید و بازدیدها و سفرهای غیرضروری نیاز است تا از چرخش آن در استان جلوگیری شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =