حدود ۲۸ هزار آسیب دیده سیستان و بلوچستان پارسال امدادرسانی شدند

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲۷ هزار و ۹۲۳ آسیب دیده سال گذشته توسط نیروهای جمعیت هلال احمر در استان امدادرسانی شدند.

علیرضا میربهاالدین روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ۴۰۸  مورد حادثه اعم از جادهای، دریایی- ساحلی، زلزله، سیل و آبگرفتگی، توفان و کوهستان در این مدت در سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست.
وی ادامه داد: از مجموع حوادث سال گذشته ۲۶۴ مورد مربوط به حوادث جاده‌ای، ۴۳ مورد سیل و آبگرفتگی،۳۱ مورد خدمات حضوری، ۲۱ مورد کوهستان و ۲۰  مورد دریایی و ساحلی، ۱۳ مورد حوادث شهری، هشت مورد توفان و بقیه موارد مربوط به زلزله، خدمات مناسبتی، آتش سوزی منازل و مراتع، ریزش آوار بوده است. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین آسیب دیدگان این مدت یا ۱۵ هزار و ۹۴۸ نفر به توفان و ۱۰ هزار و ۷۷۲ نفر به حوادث جاده‌ای اختصاص دارد. 
وی ادامه داد: یکهزار و ۸۰۷  نفر آسیب دیده از حوادث سال گذشته در چادرهای هلال احمر سیستان و بلوچستان اسکان داده شدند. 
میربهاء الدین با اشاره به اینکه در طول این مدت ۲۲۳ مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده افزود: بیش از سه هزار نیروی عملیاتی این جمعیت در قالب ۸۳۷ تیم با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی و ۲۳۸ دستگاه آمبولانس، ۱۹۵ دستگاه خودروی نجات و ۲۱۷ دستگاه خودروی کمکدار خدمات امدادی به حادثه دیدگان را ارائه کردند.
وی گفت: در حوادث سال گذشته همچنین نیروهای این جمعیت نسبت به توزیع ۲۱۵۳ بسته معیشتی ۷۲ ساعته و ۲۴۹۵ بسته معیشتی یک ماهه در بین آسیب دیدگان اقدام کردند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =