۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۵:۳۹
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 84274655
۰ نفر

برچسب‌ها

صلیب سرخ : کرونا درگیری‌ها در کلمبیا را تشدید کرده است

مادرید- ایرنا- کمیته صلیب سرخ بین‌المللی روز پنجشنبه هشدار داد، بیماری همه گیری کرونا در سال ۲۰۲۰، درگیری مسلحانه پنج گروه را در کلمبیا تشدید کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، «لورنزو کارافی» رئیس هیأت کمیته صلیب سرخ کلمبیا در آخرین گزارش سالانه خود با عنوان "چالش‌های بشردوستانه ۲۰۲۱ " تصریح کرد، ناپدید شدن افراد، افزایش قربانیان ناشی از مواد منفجره، حملات علیه ماموریت‌های پزشکی‌، تهدید، قتل، خشونت جنسی‌ و سوء استفاده از کودکان از جمله حوادث سال گذشته در این کشور آمریکای لاتین بود.

وی ادامه داد: بیماری کرونا موجب شده است که ساکنان مناطق تحت تاثیر درگیری از سوی ارتش آزادی بخش ملی‌، ارتش آزادی بخش مردمی، نیروهای دفاع شخصی گایتانی کلمبیا و همچنین مخالفان گروه چریکی منحل شده نیروهای مسلح انقلابی‌ کلمبیا موسوم به "فارک "، در مقایسه با آنچه که قبلا رخ می‌داد، در ترس و وحشت بیشتری به سر برند.

کارافی تاکید کرد، این ترس و وحشت فقط به خاطر بیماری کرونا نیست بلکه به این خاطر است که مردم مناطق یاد شده مشاهده می‌کنند که در میان درگیری‌های مسلحانه که به نظر می‌رسد با  گذشت زمان بدتر می‌شود، مدافع و پشتیبانی ندارند.

وی گفت، یکی‌ از عواقب این درگیری‌ها این است که در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۳۸۹ نفر بر اثر انفجار مواد منفجره جان باختند که بالاترین رقم در چهار سال گذشته است.

به گفته کارافی ، ۲۱ هزار و ۳۰۷ نفر به اجبار سرزمین های خود را ترک کردند و ۲۸ هزار و ۱۲۳ نفر نیز به دلیل وجود مین‌های ضد نفر، تهدیدها و درگیری‌ میان گروه‌های مسلح در مناطق خود محصاره شده‌اند.

بر اساس این گزارش، در سال گذشته میلادی، ۳۵۳ حمله به ماموریت‌های پزشکی‌ صورت گرفت که بالاترین رقم ثبت شده در ۲۴ سال اخیر است.

کارافی تصریح کرد که در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۵۷۱ تن در ارتباط با خشونت‌ها و درگیری‌ها ناپدید شدند که بیماری کرونا مانع از جستجو برای یافتن آنها شده است.

رئیس هیأت کمیته صلیب سرخ کلمبیا خواست که آسیب پذیرترین قشر جامعه مانند ساکنان مناطق درگیری‌های مسلحانه، خشونت‌ها، معلولان ، مهاجران و بازداشت شدگان، به واکسن ویروس کرونا دسترسی داشته باشند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha