۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۰:۰۱
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84274617
۰ نفر

برچسب‌ها

بایدن: کره شمالی مهمترین مسئله سیاست خارجی آمریکا است

تهران- ایرنا- جو بایدن پنجشنبه شب در اولین کنفرانس خبری خود به عنوان رییس جمهوری آمریکا گفت که وی مانند باراک اوباما رییس جمهوری اسبق آمریکا کره شمالی را مهمترین مسئله سیاست خارجی خود می داند.

به گزارش ایرنا به نقل از فاکس نیوز، بایدن در پاسخ به سوالی در مورد کره شمالی گفت: زمانیکه چهارسال پیش مقام خود به عنوان معاون اوباما ترک می کردم، او اوضاع کره شمالی را مهمترین مسئله در خارج از کشور می دانست.

بایدن در ادامه افزود که من هم اکنون همان موقعیتی را دارم که رئیس جمهور باراک اوباما بیش از چهار سال پیش داشت.

رییس جمهوری آمریکا همچنین به آزمایشات موشکی کره شمالی واکنش نشان داد و گفت: پاسخ هایی وجود خواهد داشت، اگر آنها تصمیم بگیرند که (برنامه موشکی خود را) تشدید کنند، ما بر این اساس پاسخ خواهیم داد.

بایدن در ادامه خاطرنشان کرد که کره شمالی با اقدامات خود قطعنامه ۱۷۱۸ سازمان ملل را که مانع از پرتاب موشک های بالستیک یا انجام آزمایش های هسته ای می شود را نقض کرد.

در روزهای گذشته آمریکا و کره جنوبی اعلام کردند که کره شمالی دست به آزمایش دو موشک کوتاه‌برد زده است. آمریکا می‌گوید تغییر خاصی رخ نداده، اما روند بررسی سیاست دولت آمریکا در قبال کره شمالی رو به پایان است و نتیجه آن به زودی اعلام می‌شود.

رییس جمهوری آمریکا این اقدام را جدی ندانست و یک مقام ارشد آمریکایی به ژاپن تایمز گفت: حساسیت نشان دادن به اقدام کره شمالی که بخشی از فعالیت‌های عادی از این دست به نظر می‌رسد، به نفع واشنگتن نیست چون فضا را متشنج می‌کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =