عمل به شعارهای انقلاب موجب افزایش مشارکت در انتخابات می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه لرستان گفت: اعتمادسازی در جامعه و عمل کردن به شعارهای انقلاب موجب افزایش مشارکت در انتخابات می‌شود.

"حمید رشیدی" روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولین انتخابات در کشور رای به جمهوری اسلامی با بیش از ۹۸ درصد مشارکت مردمی بود ولی پس از آن آرام آرام مشارکت مردمی کاهش یافت که باید علت این امر را جستجو کرد تا بتوان دوباره مردم را به پای صندوق های رای کشاند.

وی در این زمینه اظهار داشت: فاصله گرفتن از شعارهای اولیه انقلاب عامل اصلی کاهش مشارکت مردم در انتخابات است لذا برای افزایش مشارکت مردم معتقد هستم که باید اصول اولیه انقلاب که همان مشارکت همه گروههای سیاسی در اداره کشور بود رعایت شود.

این فعال سیاسی بیان کرد: باید برای مشارکت بالا اعتمادسازی صورت گیرد، جوانان از اینکه دیده نمی شوند، گلایه دارند؛ آنها تفریح می خواهند و افرادی برای جوانان تصمیم گیری می‌کنند که درک واقعی از سنین جوانی ندارند.

رشیدی ادامه داد: در تایید صلاحیت ها نیز باید امکان حضور همه گروههای سیاسی و سلایق مختلف معتقد به نظام اسلامی وجود داشته باشد تا امکان مشارکت برای همه مردموجود داشته باشد.

به گفته وی مردم به عنوان پشتوانه نظام و رکن اصلی انتخابات باید حضوری موثر در انتخابات خردادماه امسال داشته باشند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =