بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در اردبیل مبتلایان کرونا را افزایش داد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: بی‌توجهی برخی افراد به رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب افزایش مبتلایان به کرونا و نیز تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان شده است.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو پنجشنبه شب افزود: تعداد بستری‌های  کرونایی در بیمارستان‌های استان هفته گذشته ۱۳۵ نفر بود ، اما در حال حاضر به ۱۷۵ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: بیشترین موضوعی که باعث این افزایش شده بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در دید و بازدیدهای عید نوروز بوده که باعث بیشتر شدن تعداد مبتلایان شده است.

استاندار اردبیل با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بیان کرد: با اینکه مسافرانی هم وارد استان شده‌اند ، ولی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین مسافران مطلوب‌تر است.

بهنامجو اظهارکرد: لازم است اهالی استان در صورت برگزاری دید و بازدید نسبت به ارتقای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند تا بتوانیم با کاهش تعداد مبتلایان وضعیت کرونا را در استان کنترل کنیم.

هم‌اکنون ۱۷۵ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند که ۴۹ نفر آنها در بخش‌های ویژه تحت مراقبت هستند.

مجموع  فوتی‌های کرونا در استان اردبیل هم به یک هزار و ۴۳۹ نفر رسیده است.

استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در وضعیت آبی قرار دارد ولی چهار شهرستان اردبیل، خلخال، مشگین‌شهر و پارس‌آباد در وضعیت زرد قرار دارند.

هشت شهرستان بیله‌سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت و گرمی نیز در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =