۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۰:۳۸
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84274606
۲ نفر

برچسب‌ها

وزرای دفاع عراق و ارمنستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

بغداد - ایرنا - وزیر دفاع عراق در جریان سفر دو روزه به ارمنستان با تنی چند از مقامات سیاسی این کشور ملاقات داشت و با همتای خود بیانیه ای مشترک امضا کرد.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا؛ وزیر دفاع "جمعه عناد سعدون" در پاسخ به دعوت نیکول پاشینیان نخست وزیر به جمهوری ارمنستان سفر کرد.
بر اساس اعلام وزارت دفاع عراق این سفر به منظور تقویت روابط دو جانبه انجام شده و وزیر دفاع عراق با مقامات سیاسی ارمنستان دیدارهایی داشت.

سعدون در توییتر خود نوشت که در راستای قصد مشترک برای همکاری؛ بین دو کشور تفاهم نامه های دفاعی، نظامی و امنیتی به امضا رسید. 

همچنین بر اساس اطلاعیه وزارت دفاع ارمنستان این بیانیه اولیه شامل ۱۳ زمینه است.

به گزارش ایرنا طبق این اطلاعیه دو طرف بر اهمیت تعمیق گفتگو در مورد مسائل امنیتی و نظامی بین ارمنستان و عراق تأکید و خاطرنشان کردند همکاری نزدیک در این زمینه بین دو کشور تأثیر مثبتی در تأمین ثبات منطقه ای و صلح خواهد داشت.

همچنین در این سفر دو طرف درباره "راه های افزایش همکاری و هماهنگی در زمینه دفاع و تبادل تجربیات در زمینه فناوری برای صنایع نظامی مورد علاقه مشترک" بحث و تبادل نظر کردند.
در چارچوب این سفر دو روزه عناد سعدون وزیر دفاع عراق با وزیر حمل و نقل و صنایع عالی (فناوری های پیشرفته) هاگوپ آرشاکیان دیدار کرده و از نمایشگاهی که در مقر وزارت دفاع ارمنستان برگزار شده بود بازدید نمود.

سعدون (نفر دوم سمت چپ) در کاخ ریاست جمهوری ارمنستان


سعدون همچنین با حضور در وزارت امور خارجه با آرا آیوازیان وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار کرد و پس از آن به ساختمان اصلی دولت رفت و با نخست وزیر ارمنستان نیکول پاشینیان دیدار نمود.
نخست وزیر ارمنستان ضمن خوش آمد گویی به سعدون طی این دیدار درباره زمینه های اقتصادی و تجاری بین دو کشور سخن گفته و عراق را شریکی مطمئن توصیف کرد.

مسایل منطقه ای از دیگر محورهای گفتگوی نخست وزیر ارمنستان با وزیر دفاع عراق بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =