مهاباد در آستانه ورود به وضعیت نارنجی و اعمال محدودیت قرار دارد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا از نوع جدید گفت: این شهرستان هم اکنون در آستانه ورود به وضعیت نارنجی و اعمال محدودیت های اجتماعی و ترافیکی قرار دارد.

بهاءالدین حسینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درحال حاضر ۲۳ نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد بستری هستند که از این تعداد ۱۴ نفر مبتلای قطعی مثبت و مابقی مشکوک به ابتلا هستند.

وی با بیان اینکه خاصیت ویروس جهش یافته کرونا بسیار کشنده از نمونه قبلی آن است، اضافه کرد: همچنین از تعداد کل بستری شدگان بخش کرونا هفت بیمار در بخش‌های ویژه تحت مراقبت بوده که از این تعداد نیز پنج نفر به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد با اشاره به اینکه شمار مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون را هفت هزار و ۱۰۸ نفر عنوان کرد و افزود: اگرچه کارنامه قابل قبولی در خصوص رعایت پروتکل‌ها و کنترل شیوع کرونا در شهرستان با همراهی شهروندان ارائه شده، اما شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونای انگلیسی نیازمند حساسیت و توجه بیشتری است.

حسینی، با بیان اینکه پیشگیری از ابتلا، نسبت به استفاده از واکسن بسیار موثرتر است، اظهار داشت: هیچ کدام از واکسن‌ها، ایمنی ۱۰۰ درصدی را فراهم نمی‌کند و از طرفی اجرای برنامه واکسیناسیون بسیار زمان‌بر است و نمی‌توان به ایمنی جمعی شهروندان تا پایان سال ۱۴۰۰ امیدوار بود.

ویروس کرونا از اوایل اسفند در کشور و آذربایجان‌غربی شایع شد و ۱۷ اسفندماه سال گذشته نخستین موارد مثبت کرونا در مهاباد تایید شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =