فولاد مبارکه موفق به ثبت رکورد جدید فروش و حمل محصولات شد

اصفهان- ایرنا- معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه با اشاره به فروش بیش از ۷.۶ میلیون تنی محصولات این شرکت در سال ۹۹ گفت: این واحد علاوه بر تحقق برنامه فروش سالانه با حمل ۷ میلیون و ۷۵۳ هزار تن محصولات به مقصد مشتریان، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

طهمورث جوانبخت روز  پنجشنبه به  ایرنا گفت : در سال ۱۳۹۹ که ایران در اوج تحریم های ظالمانه و این شرکت در فهرست تحریم های مستقیم و ظالمانه آمریکا و متحدانش قرار گرفت با وجود شیوع گسترده ویروس کرونا موفق شد با اتکا به الطاف پروردگار و تلاش کارکنان خود موفقیت جدیدی را قالب رکورد فروش و تحویل محصولات خود به مشتریان رقم بزند.

وی افزود: این شرکت در سالی که به عنوان سال "جهش تولید" نام داشت، توانست از مرز ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فروش انواع محصولات خود عبور کرده و ضمن تحقق برنامه سال، رکورد جدیدی را با حمل ۷ میلیون و ۷۵۳ هزار تن محصولات به مقصد مشتریان به دست آورد.

وی ادامه داد:  از ۷ میلیون و ۷۵۳ هزار تن محصولات تولیدی، ۶ میلیون و ۴۶۵ هزار تن به تامین بازار داخلی اختصاص داشته که با رشد ۶ درصدی نسبت به سال ۹۸، از رویکرد حمایتی فولاد مبارکه از منابع مصرف کننده داخلی حکایت دارد.

جوانبخت تصریح کرد: بر همین اساس در سال گذشته بیش از ۱۱۰۰ مشتری نیاز خود به انواع ورق های فولادی را به صورت مستقیم از فولاد مبارکه تامین کرده‌اند. از طرفی این شرکت با داشتن شبکه خرده فروشی گسترده در استان‌ها توانست نیاز بیش از سه هزار مشتری در اقصی نقاط کشور را از طریق مراکز خدماتی خود تامین کند.

وی اضافه کرد: هرچند در سال گذشته شرکت فولاد مبارکه به واسطه افزایش تقاضا در بازار داخلی، لزوم پاسخگویی حداکثری به نیاز مصرف کنندگان و همچنین رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت صمت و کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد، خود را مکلف به تامین حداکثری نیاز بازار داخلی دانسته و در عمل نیز به آن پایبند بود اما با توجه به اینکه در طول ربع قرن فعالیت این شرکت بخش اعظم نیازمندی‌های تجهیزاتی و تکنولوژیکی، نهاده‌های مورد نیاز تولید و سرمایه‌گذاری‌های توسعه‌ای آن از محل منابع ارزی حاصل از صادرات تامین شده است، بخشی از فروش فولاد مبارکه بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن محصولات به صادرات اختصاص یافت که این نیز در شرایط تحریمی و محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا، موفقیت قابل توجهی به شمار می‌رود.

معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: این دستاوردهای مهم مرهون تلاش جمعی کارکنان و حمایت‌های مدیریت عالی شرکت است بنابراین با تبریک این افتخارات به خانواده بزرگ گروه فولاد مبارکه و ذی‌نفعان آن، امید است در سایه عنایات حضرت حق و امام زمان (عج) شاهد توفقیات بیشتر گروه فولاد مبارکه در سال پیش رو و سال‌های آتی باشیم.

فولاد مبارکه، بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه و شمال آفریقاست. این شرکت با داشتن حدود ۱۲ میلیون تُن ظرفیت آهن اسفنجی، بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان محسوب می‌شود.

مجتمع فولاد مبارکه واقع در ۷۵ کیلومتری جنوب غرب اصفهان دارای ۳۵ کیلومتر مربع وسعت و ۱۷ کیلومتر مربع سالن تولید است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =