۲۶ تن دیگر در شاهرود به ویروس کرونا دچار شدند

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود از شناسایی ۲۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه طی چند روز گذشته شاهد افزایش نسبی مراجعه و بستری مبتلایان به کووید۱۹ در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستیم، افزود: با احتساب موارد جدید شناسایی شده، تعداد مبتلایان از آغاز همه گیری تاکنون در شرق استان سمنان به هفت هزار و ۹۰۶ تن رسید.

وی از مراجعه ۵۶ بیمار با علایم مشکوک در ۲۴ ساعت گذشته به مراکز درمانی خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد مراجعه کننده، ۹ تن در بخش های اختصاص یافته به بیماران کرونایی بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری شدند.

چمن به انتشار آمار و اطلاعات روزانه ابتلا، بستری و فوت بیماران مبتلا به ویروس کرونا از طریق رسانه ها اشاره کرد و اظهار داشت: این آمار و اطلاعات را باید جدی گرفت و به عنوان هشدار تلقی کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه آمار جدید نشان دهنده روند افزایشی شهرها و شهرستان های کشور به سطح هشدار نارنجی و قرمز است، افزود: مردم باید توصیه های بهداشتی را دقیق، مسوولانه و هوشمندانه رعایت کنند تا در وضع موجود حفظ و مسیر نزولی بهتری پیش رو داشته باشیم.

به گفته وی، در شرق استان سمنان تنها یک مورد از مبتلایان به ویروس جهش یافته انگلیسی در ۲ هفته گذشته شناسایی شد و بعداز این بازه زمانی مورد جدیدی یافت نشده است. 

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است، هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت زرد و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند. 

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک میلیون و ۸۳۰ هزار و ۸۲۳ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۷ تن از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۲ هزار و ۱۴۲ تن رسیده است.

همچنین از روز گذشته- چهارشنبه- تا امروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت هزار و ۵۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی که ۷۹۲ تن از آنها بستری شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =