۸۰ میلیارد ریال به طرح آبرسانی مشگین‌شهر اختصاص یافت

اردبیل - ایرنا - نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۸۰ میلیارد ریال برای تداوم اجرای طرح آبرسانی مشگین‌شهر خبر داد.

به گزارش ایرنا ، محمود عباس زاده روز پنجشنبه در بازدید از طرح آبرسانی مشگین‌شهر با تقدیر از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده گفت: با تخصیص ۸۰ میلیارد ریال به این طرح شاهد تسریع در روند اجرای این پروژه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تامین آب شرب بهداشتی ، صنعتی و روستایی شهرستان مشگین‌شهر تا افق ۱۴۲۵ از جمله اهداف اجرای این طرح است، افزود: تلاش می‌شود با تامین بموقع اعتبار موردنیاز طرح آبرسانی مشگین‌شهر هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل نیز با ارائه گزارشی گفت: مهم‌ترین بخش این طرح، انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر به طول ۱۶ کیلومتر خط انتقال، سه مرحله پمپاژ و ۲۰ هزار مترمکعب مخزن با ظرفیت ۵۰۸ لیتر است که هم‌اکنون فاز اول آن در حال اجرا می‌باشد.

عباس جنگی مرنی افزود: عملیات اصلاح یک کیلومتر باقیمانده از خط لوله انتقال آب از آبگیر خیاوچای تا تصفیه‌خانه مشگین‌شهر آغاز شده و پایپ جکینگ در منطقه وله زیر در بالادست شهر مشگین‌شهر به پایان رسیده است.

وی اظهارکرد: عملیات اجرایی این طرح بزرگ در جبهه‌های مختلف از جمله انجام عملیات کارهای باقیمانده و اصلاح خط لوله انتقال آب از آبگیر خیاوچای تا تصفیه‌خانه مشگین‌شهر و انتقال آب از سد احمد بیگلو به تصفیه‌خانه مشگین‌شهر با جدیت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال اجرا می‌باشد.

وی با بیان اینکه برای اتمام کل طرح ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، اضافه کرد: تلاش می‌شود با تخصیص اعتبار از محل طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی، تخصیص اعتبار مالی مورد نیاز از اعتبارات مدیریت بحران کشور و سفر ریاست‌جمهوری این طرح در زمان مشخص به اتمام برسد.

شهرستان مشگین‌شهر با ۱۵۵ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شمال غربی اردبیل در دامنه کوه سبلان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =