۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۲
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84274530
۰ نفر

برچسب‌ها

تعداد مبتلایان به کرونای انگلیسی در کرمان به ۲۴ نفر رسید

کرمان - ایرنا - سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن اشاره به شعله ور شدن آتش کرونا گفت: تاکنون ۲۴ نفر در این استان به کرونای انگلیسی مبتلا شدند و احتمال پیدایش موج چهارم وجود دارد.

به گزارش ایرنا، دکتر مهدی شفیعی  شامگاه پنجشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها اظهار داشت: با گزارش مواردی از ویروس کووید-۱۹ واریانت انگلیسی از حوزه دانشگاه های علوم پزشکی بم و جیرفت استقرار و گردش این واریانت جدید در استان محرز شده است.

این مسئول تصریح کرد: از آنجا که انجام این آزمایش برای تمامی نمونه های مثبت و مبتلا به ویروس کرونا امکان پذیر نیست حضور این واریانت جدید در گوشه و کنار استان زنگ خطر جدید در خصوص شعله ور شدن آتش همه گیری مجدد و پیدایش موج چهارم در استان است.

سخنگوی ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به علل شیوع بیماری تاکید کرد: افزایش سفرها، مهمانی ها و جشن ها،  شرکت در مراسم عزا و دور همی ها می تواند به گسترش مجدد بیماری و ایجاد همه گیری دامن زند.

به گفته وی، استفاده از ماسک و پرهیز از سفر و شرکت نکردن در اجتماعات بویژه پرهیز از تماس کودکان با سالمندان می تواند از گسترش بیماری جلوگیری کند.

شفیعی خاطرنشان کرد: گزارش از استان های درگیر با همه گیری ویروس کرونای انگلیسی حاکی از این است که بیشتر افراد در روزهای اول بیماری علائم تنفسی نداشته و بیشتر علایم گوارشی داشته اند، ولی فرد به طور ناگهانی دچار تشدید علایم شده و سیر بالینی بیماری به سمت وخامت خواهد رفت.

وی ضمن اشاره به رعایت پروتکل ها اذعان کرد: توصیه می شود مردم کوچکترین علایم بیماری را جدی گرفته و ضمن رعایت فاصله از دیگران و مراقبت از خود در منزل حتما به مراکز منتخب درمان این ویروس مراجعه کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =