عاملان شکار ۲ راس قوچ وحشی در جیرفت دستگیر شدند

جیرفت - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت از دستگیری عاملان شکار ۲ راس قوچ وحشی در ارتفاعات کوه نمکی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، مطهره قریشی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت طی گشت و کنترل های شبانه روزی در ارتفاعات کوه نمکی دهستان گور با شنیدن صدای شلیک گلوله متوجه حضور شکارچیانی در این منطقه شدند.

وی با بیان اینکه شکارچیان غیرمجاز به محض رویت ماموران محیط زیست به همراه لاشه حیوانات شکار شده و ادوات شکار از منطقه متواری شدند، اظهار داشت: با تلاش محیط بانان و تحقیقات محلی سه نفر از این افراد شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست جیرفت افزود: در این ماموریت از متخلفان کله قوچ وحشی و ۲ جلد پوست کشف و ضبط شد.

وی صید و شکار غیرمجاز هر یک راس قوچ وحشی را بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی را ۲۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این مبلغ فقط برای ضرر و زیان وارده به محیط زیست لحاظ است.

وی افزود: علاوه بر پرداخت جریمه متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانواران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا بر اساس مصوبه جدید هیات دولت به جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم می شود.

قریشی بر تشدید فعالیت اکیپ‌های سیار به منظور حراست و کنترل مناطق حفاظت شده تاکید کرد و از برخورد قانونی با متخلفان خبر داد.

وی گفت: مردم طبیعت دوست هرگونه تخلف زیست محیطی را با شماره تلفن ۴۳۳۱۳۳۱۰ اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود.

شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =