مانع زدایی از تولید نیازمند پالایش دقیق قوانین است

مشهد- ایرنا- نماینده مردم فریمان، سرخس و بخش‌های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال مجلس عزم خود را جزم کرده است تا برای مانع زدایی از بخش تولید، پالایش دقیق قوانین را در دستور کار خود قرار دهد.

احسان قاضی زاده روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نامگذاری امسال به سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها"، از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: اینکه یک سرمایه گذار برای راه اندازی یک واحد تولیدی یا صنعتی یا حتی تولید کشاورزی نیازمند گرفتن چندین مجوز و استعلام بسیار از دستگاه های اجرایی باشد، یک مانع در مسیر رونق تولید است.

وی ادامه داد: اینکه تحت عنوان نظارت بر استعلام‌ها، صاحب یک واحد تولیدی باید هر سال درگیر چندین دستگاه اجرایی، دولتی و خصولتی باشد، تاثیر منفی بر نوع تولید، میزان و کیفیت آن می‌گذارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: فرآیند اخذ مجوزها و استعلام‌های بخش تولید از دستگاه ها باید مورد پالایش قرار گیرد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در راستای عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب در حوزه تسهیلات مالی، دریافت کمکها در حوزه اعتباری و بانکها برای بخش تولید برنامه ای تدوین خواهد کرد.

قاضی زاده ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۱۴۰۰ مالیات تکلیفی واحدهای تولیدی و صنعتی را کاهش داده که خود یک اقدام بسیار موثر و یک مشوق ویژه برای بخش تولید به شمار می‌رود.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی سیاستهای تشویقی بیشتری را برای بخش تولید مدنظر قرار می دهد و عزم جدی برای استقلال کشور، خوداتکایی و تقویت توانمندیهای داخلی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =