۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۸
کد خبرنگار: 998
کد خبر: 84274460
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ هزار و ۱۰۷ نفر در خراسان جنوبی اقامت کردند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی گفت: با توجه به پایش روزانه و ثبت آمار در تاسیسات اقامتی از ۲۸ اسفند سال گذشته تاکنون ۱۰ هزار و ۱۰۷ نفر در این استان اقامت کرده‌اند.

حسن رمضانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد در اقامتگاه‌های بوم‌گردی، مجتمع‌های گردشگری، هتل‌ها و مهمانپذیرهای استان مستقر شده‌اند.

وی گفت: از مجموع اقامت‌کنندگان یک هزار و ۹۱۳ نفر در هتل‌ها، ۹۵۶ نفر در مهمانپذیرها، چهار هزار و ۳۵۱ نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی و ۲ هزار و ۸۸۷ نفر در مجتمع‌های گردشگری اقامت داشتند.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان جنوبی اظهار داشت: بر این اساس ۲۰،۴۰ درصد در هتل‌ها، ۴۵،۶۷ درصد در اقامتگاه‌های بوم‌گردی، ۹،۴۸ درصد در مهمان‌پذیرها و ۲۴،۴۴ درصد در مجتمع‌های گردشگری استان اقامت داشته‌اند.

وی گفت: به علت اهمیت موضوع پایش و نظارت بر تاسیسات اقامتی و پذیرایی استان در این مدت ۲۹۶ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی و دفاتر خدمات مسافرتی نیز انجام شده است.

خراسان جنوبی با بیش از ۹۴۲ اثر ثبت ملی و چهار اثر ثبت جهانی در مجاورت ۶ استان کشور قرار دارد.

براساس آخرین رنگ‌بندی وضعیت شیوع کرونا در این استان شهرستان‌های بیرجند، قاینات، زیرکوه، فردوس، نهبندان، درمیان، بشرویه، سرایان و طبس در وضعیت زرد (متوسط خطر) و شهرستان‌های خوسف و سربیشه در وضعیت آبی (کم خطر) هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =