مجلس قوانین دست و پاگیر بر سر راه تولید را حذف می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در تعیین شعار سال و مانع زدایی از سر راه تولید، نمایندگان مجلس شورای اسلامی کار حذف قانون های دست و پاگیر را در دستور کار خود قرار می دهند.

به گزارش ایرنا؛ "شهریار حیدری" روز پنجشنبه در نشست شورای گفت ‌و گوی دولت و بخش خصوصی در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه، اظهار داشت: سال گذشته باوجود تنگناهای اقتصادی حرکت های خوبی در زمینه اشتعال و تولید در کرمانشاه انجام شد.

وی با اشاره به شعار امسال گفت: اگر قرار است تولیدی در کشور انجام شود باید انباشت قوانین دست و پا گیر در مسیر تولید را برطرف کنیم.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه در راستای ایجاد قانون‌های تسهیل کننده به کمک بخش خصوصی نیاز داریم گفت: قانون های دست و پا گیر را باید به واسطه کمک های بخش خصوصی و نظرات تولید کنندگان اصلاح کنیم.

حیدری تصریح کرد: تمام بار تولید در کشور بر دوش دولت نیست از این رو باید مجلس و قوه قضاییه نیز دست به کار شوند و در کنار دولت حرکت کنند.

وی با بیان اینکه باید در آغاز سال جدید هدف گذاری مطلوبی برای رسیدن به تولید انجام شود، گفت: کرمانشاه شرایط بی نظیری برای رونق تولید دارد که مهمترین آنها دارا بودن مرز مشترک‌ با کشور عراق و بهره بردن از مبادی پر رونق مرزی است.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی تصویر منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تاکنون رایزنی‌های بسیاری از سوی نمایندگان مجلس و استانداری کرمانشاه با اعضای این مجمع در راستای متقاعد کردن آنها به ضرورت ایجاد منطقه آزاد قصرشیرین انجام شده است.

حیدری همچنین به موضوع بازگشایی مرز "تیله کو" نیز اشاره کرد و گفت: طرف عراقی موافقت های لازم به منظور بازگشایی این مرز را انجام دادند و از این رو باید تیمی ویژه به منظور بررسی و متقاعد کردن دولت عراق برای تسریع بازگشایی مرز تشکیل شود.

استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین کشور عراق و داشتن پنج مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =