رفع موانع تولید در بخش صنعت و کشاورزی در اولویت باشد

کاشان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: رفع موانع تولید در بخش صنعت و کشاورزی به عنوان ۲ بال مهم اقتصاد و آبادانی کشور باید در اولویت باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز پنجشنبه در نخستین شورای اداری سال ۱۴۰۰ کاشان در مصلای حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) با ارج نهادن نامگذاری سال جاری با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زادیی‌ها» از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: اگر موانع عجیب، غریب و کمرشکن از پای تولید در بخش‌های مختلف کشور به ویژه صنعت و کشاورزی برداشته نشود چیزی برای کشور باقی نمی‌ماند.

وی با بیان اینکه بروکراسی اداری و گره‌زدن امور به کارهای دیگر یکی از موانع تولید است، ادامه داد: کشورمان از بروکراسی اداری به عنوان یکی از موانع تولید رنج می‌برد و شناسایی مانع‌تراشی‌ها در رفع این موانع ضروری است.

امام جمعه کاشان با قدردانی از تلاش‌های صنعتگران و تولیدکنندگان تصریح کرد: اگر امروز از تولیدکنندگان حمایت، پشتیبانی و موانع تولید رفع نشود، دیگر فردا نمی‌توان برای این کشورمان اقدامی انجام داد.

وی، جذب سرمایه‌گذاران عاشق وطن در ایجاد  کسب و کار، حمایت و پرهیز از فراری دادن آنان را خواستار شد و اظهار داشت: وظیفه مسوولان حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تفکر اشتغالزای آنان در بخش خصوصی است که با همه سختی‌ها و مانع‌ها همچنان با تعصب و غیرت ملی از ایجاد کسب و کار برای ملت دست نمی‌کشند.

۱۳۹۹، اخلاقی‌ترین سال تاریخ انقلاب ایران

آیت‌الله سلیمانی با اشاره به برخی سوءتدبیرها و مدیریت‌های اجرایی و تأثیرگذاری تحریم‌ها، ادامه داد: ۱۳۹۹، سال پیروزی ملت ایران و اخلاقی‌ترین سال تاریخ انقلاب ایران با مواسات و همدلی در رزمایش کمک مومنانه در مواجه شدن با پدیده کرونا بود.

به گفته وی، ۱۳۹۹، سال کرامت انسانی و رفتاری، تبلیغ شهادت و شهامت ایرانی در رزمایش مواسات و همدلی هموطنان در مبارزه با کرونا بود.

امام جمعه کاشان غیرت دینی و تعصب ملی ملت ایران با وجود پدیده کرونا مانند هشت سال دفاع مقدس در مقابله با ابرقدرت‌های شرق و غرب را خاطرنشان کرد و افزود: در سال گذشته که کرونا دنیا را فلج و ایران را گرفتار کرد همه مسجدها، هیات‌ها و مرکزهای دینی ایران میدان مواسات و همدلی و تمامی بیمارستان‌ها جبهه گذشت، ایثار، جانفشانی، شهادت و شهامت کادر درمان در دفاع از سلامت مردم کشور شد.

آیت‌الله سلیمانی با تجلیل و گرامیداشت شخصیت والای سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که پشت به صندلی سرخ مجلس، خاک‌ریز دفاع  و مقابله با داعش را سرلوحه کار مدیریتی خود در آن برهه‌های حساس کرد، گفت: در زمان جنگ تحمیلی نیز هر روز تابوت شهدا بر روی شانه‌های مردم بود اما هیچ سالی به اندازه ۱۳۹۹، کشور آهنگ شهادت نداشت.

وی، ۱۳۹۹ را سال شکست مفتضحانه آمریکا و دولت‌های مرتجع در میدان‌های مختلف دانست و افزود: هیچ سالی به اندازه پارسال در شکست تمامی اراده‌ها و نیت‌های دشمنان در مقابل ایران پیروزی آفرین نبود.

امام جمعه کاشان خاطر نشان کرد: ۱۳۹۹ برای کاشان نیز با توجه به انتخاب به عنوان پایتخت نهج‌البلاغه کشور و شعر آیینی و نامگذاری روز محتشم کاشانی پدر مرثیه‌سرایی شعر فارسی، سال موفقی بود.

ضرورت جامع‌نگری و پرهیز از جزیی‌نگری 

آیت‌الله سلیمانی غبارروبی و شستن افکار منفی نسبت به یکدیگر را در سال جدید خواستار شد و گفت: جامع‌نگری و پرهیز از جزیی‌نگری در افق پیش روز و چشم‌انداز توسعه در  حوزه مسوولیت‌ها برای رسیدن به موفقیت و برنامه‌ریزی کلان ضروری است.

به گفته وی، نگاه مثبت و دیدن داشته‌ها و خیر و خوبی‌ها در تفکر مدیریتی، عامل همدلی، همکاری و پذیرفتن یکدیگر با قضاوت خدامحور و داوری مثبت به شکل مطلوب و موفقیت در امور می‌شود.

امام جمعه کاشان با تقدیر از تلاش‌های دستگاه قضایی به ویژه دادستان شهرستان در احیای زمین‌های کشاورزی و بیت‌المال که بدون مجوز مورد تعدی و تجاوز قرار گرفته بود یادآورشد: اقدامات شهردار کاشان نیز در اجرای طرح کلان زیرگذر که نقش موثری در گشایش گره ترافیکی و توسعه اقتصاد شهر دارد ستودنی است.

وی با قدردانی از عوامل اجرایی رزمایش کمک مومنانه و کادر درمان در خط مقدم مبارزه با کرونا اظهار امیدواری کرد: عملکرد مسوولان در عرصه مدیریتی، رفع موانع تولید و حمایت از تولیدکنندگان مانند اقدام‌های خالصانه، صادقانه و دلسوزانه مردم در رزمایش مواسات و همدلی باشد، به طوری که سال ۱۴۰۰ هم در رفع موانع تولید به عنوان بهترین سال پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن ثبت شود.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

اکنون نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی و ۶ هزار و ۳۰۰ هکتار زمین زراعی، ۹ هزار هکتار باغ و گلخانه در شهرستان کاشان وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =