نحوه فعالیت کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه در ایام نوروز اعلام شد

کرمانشاه-ایرنا- اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر ارائه خدمات فرهنگی و فعالیت کتابداران در فضای مجازی نحوه و زمان فعالیت کتابخانه‌های عمومی و ادارات ستادی خود در ایام نوروز ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه روز پنجشنبه در این ارتباط به ایرنا افزود: طبق بخشنامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، فعالیت کتابخانه های عمومی و ادارات ستادی شهرستان امروز پنج شنبه، پنجم  فروردین سال ۱۴۰۰ تعطیل است.

«معصومه حسنی‌خونسار» اظهار داشت: کتابخانه های عمومی استان در هفته دوم فروردین در روزهای هفتم، هشتم، دهم و یازدهم در شهرهای آبی و زرد به طبق روال سابق و مطابق شیوه‌نامه های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا به ارائه خدمات می پردازند.

وی ادامه داد: کتابخانه های عمومی واقع در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل است اما خدمات فرهنگی توسط کتابداران در فضای مجازی دنبال خواهد شد.

حسنی خونسار اضافه کرد: تعطیلی کتابخانه ها در مناطق نارنجی، صرفا مربوط به هفته دوم فرودین ماه است و ساعت و نحوه فعالیت کتابخانه‌ها پس از ایام نوروز به روال سابق باز می گردد که از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۴ است.

او گفت: فعالیت در کتابخانه های شهری نیز به صورت ۲ شیفت یکسره براساس دستورالعمل ابلاغی داخلی فعالیت کتابخانه‌های عمومی خواهد بود.

۱۰۶ کتابخانه در استان دایر است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در ادامه مجموع زیربنای کتابخانه‌های استان کرمانشاه را اکنون حدود ۴۳ هزار مترمربع اعلام کرد و گفت: براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ باید به ازای هر ۱۰۰ نفر هشت مترمربع فضای کتابخانه‌ای داشته باشیم که الان در استان این سرانه زیر سه مترمربع است.

حسنی خونسار تعداد کتابخانه‌های استان را اکنون ۱۰۶ باب اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۸۸ کتابخانه نهادی و ۱۸ کتابخانه نیز مشارکتی است.

استان کرمانشاه ۲میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۲شهر و ۲هزار و ۵۹۰ روستا دارد.

وی با بیان اینکه اکنون یک میلیون و ۱۶۸ هزار و ۲۲۷ نسخه کتاب در این کتابخانه‌ها موجود است، گفت: تعداد اعضای این کتابخانه ها را ۷۲ هزار نفر اعلام کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =