امام جمعه گناوه: بسترهای لازم برای شکوفایی جوانان فراهم شود

گناوه - ایرنا - امام جمعه گناوه گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط بسترهای لازم را برای اشتغال، ازدواج و بروز شکوفایی جوانان با درنظرگرفتن شعار سال " تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها" فراهم کنند تا نسلی پرافتخار و پویا در جهت کسب موفقیت و افتخارات افزون‌تر میهن عزیز داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی روز پنجشنبه در سخنرانی مجازی به مناسبت روز جوان و سالروز حضرت علی اکبر (ع) افزود: جوانان ایران اسلامی از بدو انقلاب تاکنون در همه عرصه‌ها نقش بی بدیل و بی نظیری داشته اند و  هرگاه کشور به موفقیت و دستاوردی دست یافته ، در پشت آن ،  قشر جوان قرار داشته است.

وی اظهار کرد: جوانان کشور توانمند و دارای استعدادهای شگرفی هستند که باید از این ظرفیت بزرگ در عرصه‌های مختلف بهره لازم گرفته شود.

امام جمعه گناوه گفت: انگیزه  جوانان برای کارکردن زیاد است و باید زمینه لازم برای شکوفایی و بهره‌گیری از این ظرفیت توسط مسئولان فراهم شود تا شاهد توسعه و پیشرفت بیشتر  کشور باشیم.

وی به نقش آفرینی برجسته حضرت علی اکبر (ع) در نهضت عاشورا اشاره کرد و افزود: نقش برجسته فرزند ارشد امام حسین (ع) در جای جای  حادثه بزرگ کربلا مهم و بر مدار حق بوده است. 

امام جمعه گناوه بیان کرد: هرچند اطلاعات ما از زندگانی حضرت علی اکبر(ع) اندک است اما تا همین حد هم برای آنانی  که جویای حق و حقیقت هستند تا ابد کافی است. 

وی در وصف ویژگی های حضرت علی اکبر (ع) گفت:  امام حسین(ع)، علی اکبر را شبیه‌ترین مردم به رسول خدا(ص) از نظر قیافه ظاهری، اخلاق و سخن گفتن معرفی کرده است و از او نقل شده هنگامی که ما مشتاق دیدن پیامبر(ص) می‌شدیم، به چهره این حضرت  نگاه می‌کردیم.

وی ادامه داد:  جهت گیری های علی اکبر (ع) در روز عاشورا بر  مدار حق بوده و این جهت‌گیری ها نمی‌تواند خارج از آن چیزی باشد که در تربیت وی توسط پدر و مادر ایشان ترسیم شده است.

امام جمعه گناوه با تبریک سالروز ولادت  حضرت علی اکبر (ع) گفت: علی اکبر (ع) الگویی برای تمامی نسل جوان کشور است و باید این قشر عظیم و مهم جامعه از سیره و منش ایشان  در زندگی فردی و اجتماعی خود الگوگیری و بهره لازم ببرند.

یازدهم شعبان  سالروز  ولادت حضرت علی اکبر (ع) به عنوان  روز جوان در کشور نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =