۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84274306
۰ نفر

برچسب‌ها

آیت‌الله صافی گلپایگانی: ناجا موردتوجه امام زمان(عج) است

قم - ایرنا -  آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در دیدار فرمانده انتظامی کشور با بیان اینکه ناجا مورد توجه و عنایت امام زمان (عج) است، گفت: من دعاگوی شما هستم، موفق باشید و توفیق خدمت داشته باشید.

به گزارش مرکز خبر حوزه، وی روز پنجشنبه در این دیدار با تبریک اعیاد شعبانیه و سال جدید اظهار داشت: بهترین شیعیان در زمان غیبت هستند چون اینها در ایام غیبت صبر می کنند بنابراین قدر خودشان را بدانند.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی زحمت‌های زیادی را متحمل می شود و توجه حضرت ولیعصر (عج) برای این نیرو کم نیست، موفق و موید باشید.

 آیت الله صافی گلپایگانی گفت: به یاری خداوند بتوانید به بندگان خدا رسیدگی کنید بویژه اشخاص ضعیف مورد توجه باشند که این خیلی اجر و ثواب دارد.

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا نیز در این دیدار ضمن تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه گزارشی از عملکرد پلیس در سال گذشته و برنامه های این نیروی برای سال جدید ارائه کرد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور در سفر نوروزی خود به قم ضمن زیارت حرم حضرت معصومه با چند تَن از علما و مراجع دیدار کرد.

ناجا در سایه ولایت و رهبری حرکت می کند

مدیر حوزه های علمیه نیز در دیدار فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی، پیشانی نظام اداری و جمهوری اسلامی است گفت: ناجا به طور مستقیم در سایه ولایت و رهبری حرکت می کند و پاکی و سلامت آن پشتوانه موفقیت این نیرو است.

آیت الله علیرضا اعرافی اظهار داشت: وظیفه همه ما این است که از خدمات بسیار ارزشمند پلیس در سطح کشور تقدیر و تشکر کنیم.

مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه ناجا با رویکردهای جدید خود در حال بالندگی و پیشرفت است و مسیر خود را به خوبی طی می کند افزود: نیروی انتظامی در سال گذشته در ماموریت های مختلفی که پیش رو داشت سختی های زیادی را متحمل شد که این موضوعات نیز جای قدردانی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، زمانی که گزارش های سردار اشتری در خصوص عملکرد ناجا و شهادت تعدادی از ماموران این نیرو در مبارزه با ویروس کرونا را می شنویم متوجه می شویم که پلیس در مبارزه با کرونا درگیر کار بوده و تلاش های زیادی را انجام داده است.

امام جمعه قم تصریح کرد: پلیس باید در سال نو ضمن ارزیابی عملکرد گذشته خود با یک عزم جدی، برنامه ریزی جدیدی را برای امسال انجام داده و آماده یک حرکت نو و جدید باشد.

وی ضمن تاکید بر لزوم داشتن شاخص های فنی و علمی در سنجش کارها، گفت: داشتن شاخص های فنی و علمی که مبنای خودارزیابی و اصلاح و ارتقاء باشد یک اصل مهم است که باید روز به روز تقویت شود.

وی با بیان اینکه پلیس باید مظهر دانش، خرد و فهم درست از مسائل اجتماعی، کاری و فنی باشد تصریح کرد: پلیس خردورز، با تدبیر مناسب در مواجهه با پدیده های اجتماعی به طور موثری اقدام می کند که بحمدالله ناجا اقدامات مناسبی را در این زمینه انجام داده است.

عضو شورای عالی حوزه در ادامه، دقت در برخورد با مفاسد اجتماعی را بسیار مهم دانست و گفت: طرح "ناظر" پلیس در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار خوب بوده است اما تاکید می شود برخورد در این خصوص باید همراه با کار فرهنگی باشد.

اعرافی با بیان اینکه دستگاه های فرهنگی کشور نباید کوتاهی کار خود را به گردن پلیس بیندازند تصریح کرد: پلیس نباید جای کار فرهنگی را بگیرد و نهادها و دستگاه های مسئول باید در خصوص بحث فرهنگی بیش از پیش کار کنند.

مدیر حوزه های علمیه ضمن تاکید بر اینکه ناجا باید با قاطعیت، حکمت، دانایی و توجه به ابعاد و مسائل اجتماعی و روانشناختی کار کند افزود: پلیس، با نگاهی اجتماعی محور دارای مهارت خوبی است و باید همیشه به طور دائم مهارت های رفتاری و برخوردی خود را تقویت کند.

وی بر سرعت عمل پلیس در کشف جرم تاکید و خاطرنشان کرد: سرعت عمل در کشف جرایم باعث امیدواری جامعه و جلب اعتماد مردم خواهد شد که امیدواریم این هوشیاری و جدیت پلیس در کشف جرم، اعتماد مردم را روز افزون کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =