مدیر شبکه بهداشت: ۱۱۲ کرونایی در اردستان جان باختند

کاشان - ایرنا - مدیر شبکه ‌بهداشت و درمان اردستان گفت: ۱۱۲ بیمار کووید ۱۹ در این شهرستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در اسفند ۱۳۹۸ تاکنون جان باختند.

حسن ذبیحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون در مجموع بیماران کووید ۱۹ شناسایی شده در شهرستان اردستان یک هزار و ۷۸۴ نفر است که‌ یک‌هزار  ۶۶۸ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون پنج هزار و ۹۴۷ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در اردستان انجام شده است، ادامه داد: ️وضعیت شهرستان از نظر شیوع بیماری کووید ۱۹ به رنگ زرد است، اما با توجه به مسافرت‌های صورت گرفته در چند روز اخیر از شهرها، مناطق آلوده و مرکز استان‌ها به منطقه و بی‌احتیاطی‌های صورت گرفته احتمال تغییر رنگ شهرستان از زرد به نارنجی وجود دارد.

مدیر شبکه ‌بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه آزمایش مثبت کرونا در ابتدای شیوع این ویروس ۵۰ تا ۶۰ درصد بود، اظهار داشت: با اقدام های پیشگیرانه‌ و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مردم این نسبت اکنون به ۱۳درصد کاهش یافته که از میانگین استانی کمتر است و روند خوبی محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: بنا بر اعلام بیمارستان شهید بهشتی اردستان از ابتدای شروع بیماری تاکنون ۶۵۱ بیمار کووید ۱۹ در این بیمارستان بستری شدند، ۴۸۷ نفر بهبود یافتند و ۲۰ نفر به بیمارستان‌های اصفهان اعزام شدند و اکنون شمار بستری‌ها به طور میانگین به ۲ یا سه نفر کاهش یافته و وضعیت بیمارستان خوب است.

ذبیحی با یادآوری وجود آرامستان در پنج محله شهر اردستان تصریح کرد: افزون بر ۸۰ آرامستان بدون متولی و حصارکشی نشده در منطقه وجود دارد و تجمع در این مکان‌ها در زمان دفن و برگزاری آیین‌ فوت‌شدگان در آنها، بازار روز و ورود کسبه غیربومی به آن از چالش‌های موجود است که با هماهنگی به عمل آمده با شهرداری‌ها مقرر شد برای کاسبان کارت شناسایی صادر، بازار ساماندهی و برای آرامستان‌ها، هیات امنا و مسوول تعیین شود.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =