عضو فقهای شورای نگهبان: نیروی انتظامی کارهای فرهنگی را پیگیری کند

یزد- ایرنا- عضو فقهای شورای نگهبان گفت: نیروی انتظامی برای موفقیت در پیشگیری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی باید کار فرهنگی را برای تحقق اهداف مورد نظر در دستور کار خود قرار دهد و آن را مرتب پیگیری کند.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در دیدار فرمانده انتظامی استان یزد با وی ، دقت در برخورد با مفاسد اجتماعی را بسیار مهم ذکر کرد و افزود: طرح نظارت پلیس در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بسیار خوب است ولی باید برخوردها همراه با کار فرهنگی باشد.

امام جمعه شهر میبد استان یزد با بیان اینکه مسوولان دستگاه‌های فرهنگی نباید کوتاهی کارهای خود را به گردن پلیس بیندازند از تلاش نیروی انتظامی جمهوری اسلامی( ناجا) تشکر کرد و ادامه داد: پلیس نباید جای کار فرهنگی را بگیرد و نهادها و دستگاه‌های مسوول باید در خصوص بحث فرهنگی بیش از پیش در کنار پلیس مشارکت کنند و در انجام وظایف محوله به نقش‌آفرینی بپردزاند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشار به اینکه نیروی انتظامی باید با قاطعیت، حکمت، دانایی و توجه به ابعاد و مسایل  اجتماعی و روانشناختی کار کند، بیان کرد: پلیس، با نگاهی « اجتماعی محور» دارای مهارت خوبی است و باید همیشه به طور دایم مهارت‌های رفتاری و برخوردی خود را تقویت کند.

اعرافی در ادامه بر سرعت عمل پلیس در کشف جرم اشاره کرد و یادآور شد: سرعت عمل در کشف جرایم باعث امیدواری جامعه و جلب اعتماد مردم می شود، امید می رود ،هشیاری و جدیت پلیس در کشف جرم، اعتماد مردم را روز افزون کند.

وی با بیان اینکه ناجا با رویکردهای جدید خود در حال بالندگی و پیشرفت است و مسیر خود را به خوبی طی می‌کند افزود: نیروی انتظامی پارسال در انجام ماموریت‌های مختلفی که پیش رو داشت ،سختی‌های زیادی را متحمل شد که این موضوع  جای قدردانی دارد.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه پلیس باید مظهر دانش، خرد و فهم درست از مسایل اجتماعی، کاری و فنی باشد ،تصریح کرد: پلیس « خردورز» و  با « تدبیر مناسب » در مواجه با پدیده‌های اجتماعی به طور موثری اقدام می‌کند که  ناجا اقدام مناسبی را در این زمینه انجام داد.

 در این دیدار سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد فرمانده انتظامی  یزد گزارشی از عملکرد یک ساله پلیس استان را ارایه کرد.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفر میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد و از لحاظ صنعتی یکی از مناطق توسعه یافته استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =