هواشناسی:خلیج فارس تا دوشنبه برای ترددهای دریایی نامساعد است

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: براساس بررسی نقشه‌های هواشناسی بوشهر با وزش بادهای جنوبی و شمالی خلیج فارس تا روز دوشنبه برای ترددهای دریایی نامساعد است.

پیام مساعدی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین تا روز شنبه با وزش بادهای جنوبی علاوه بر ایجاد گرد و خاک در برخی نقاط، دمای هوا نیز در سطح استان به طور نسبی از درجه بالایی برخوردار خواهد بود.

وی بیان کرد: از اواخر وقت روز شنبه هفته آینده با تغییر جهت به سمت شمالی و تداوم وزش بادهای شدید شمال غربی در روزهای یکشنبه و دوشنبه به طور مجدد علاوه بر ایجاد گرد و خاک در سطح استان، سواحل استان نیز مواج و طوفانی خواهد شد.

مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده برخی مناطق نیمه شمالی استان گاهی افزایش ابر با احتمال بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد تا فردا جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۱۰ تا ۴۲ کیلومتر در ساعت و در مناطق شمالی و مرکزی و فراساحل جنوبی در برخی ساعت‌ها از وقت امروز تا اوایل شب بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مساعدی افزود: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و امروز تا اوایل شب در سواحل شمالی و مرکزی و فراساحل جنوبی استان ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر گاهی تا بیش از ۲ متر پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۱:۳۹ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۰۷:۵۱، جزر دوم ساعت ۱۱:۴۰ و مد دوم ساعت ۱۸:۴۲ دقیقه خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =