۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84274245
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶۵ واحد صنفی متخلف در خلخال پلمب شد

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره سلامت محیط کار دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال گفت: پارسال ۱۶۵ واحد صنفی به علت انجام تخلفات بهداشتی و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا پلمب و تعطیل شدند.

علی ملکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: در این مدت با ۶ هزار و ۵۵۰ مورد بازدید و بازرسی صورت گرفته از اماکن صنفی فعال در بازار خلخال توسط اکیپ‌های بهداشتی اداره سلامت محیط کار و بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی خلخال ،۴۱۹ واحد صنفی به علت ارتکاب تخلف بهداشتی به اداره تغزیرات حکومتی این شهرستان معرفی شدند.

او افزود: علاوه بر بازرسی و نظارت بهداشتی بر اماکن صنفی فعال در بازار خلخال ۲۷۰ کارگاه تولیدی در عرصه‌های مختلف تحت پوشش و نظارت این اداره قرار دارند و پارسال از مجموع هزار و ۶۴۶ مود بازرسی از کارگاه‌های تولیدی این شهرستان ۲۳ واحد بی‌توجه به رعایت موارد پیشگیرانه از کرونا و پروتکل‌های بهداشتی به مراجع قضایی خلخال معرفی شدند.

وی اظهارکرد: در سال گذشته همچنین سه هزار و ۷۳۹ مورد بازرسی مشترک نیز با مشارکت این اداره و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد قرارگاه زیستی مقابله با کرونا از واحدهای صنفی این شهرستان صورت گرفته است.

او گفت: در این مدت ۲ هزار و ۲۲۴ مورد آزمایش و سنجش کلر از آب شرب مراکز بخش‌ها و روستاهای این شهرستان انجام شده و ۳۰۲ مورد بازرسی ویژه نانوایی‌های فعال در چرخه تولید نان انجام  و متخلفان بهداشتی نیز با تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان معرفی شدند.

وی از جمع‌آوری و معدوم‌سازی پنج تن موادغذایی فاسد ، تاریخ مصرف گذشته و فاقد مهر استاندارد از فروشگاه‌ها و مراکز عرضه مواد غذایی در یک سال گذشته در این شهرستان خبرداد.

او بیان کرد: امسال نیز پنج واحد صنفی در خلخال ، یک باشگاه ورزشی روستایی و یک واحد نانوایی شهری به علت انجام تخلفات بهداشتی و عدم رعایت پروتکل‌های مقابله با کرونا با همکاری دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد قرارگاه زیستی خلخال پلمب شدند.

شهرستان خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =