۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۳
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84274217
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای کردستان تا ۹ درجه کاهش می‌یابد

سنندج - ایرنا - پیش‌بین اداره کل هواشناسی کردستان گفت: از امروز تا صبح دوشنبه دمای شبانه و صبحگاهی مناطق مختلف استان، بین هشت تا ۹ درجه کاهش می‌یابد.

ریحان امیدی‌راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کاهش دما به درختان مثمر که شکوفه کرده‌اند، خسارت وارد می‌کند، بنابراین باغداران باید تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

وی با بیان اینکه از امروز تا صبح دوشنبه در اغلب نقاط استان دمای شبانه و صبحگاهی به زیر صفر درجه خواهد رسید، افزود: اکنون نیز وزش باد در بیشتر مناطق استان حاکم است و در برخی مقاطع به ۲۰ متر بر ثانیه می‌رسد.

پیش‌بین اداره کل هواشناسی کردستان یادآور شد: در حال حاضر در اغلب شهرهای استان، به دلیل شدت وزش باد، گرد و غبار وجود دارد و این وضعیت تا روز شنبه همچنان ادامه خواهد یافت.

امیدی‌راد به خروج سامانه بارشی از استان اشاره و اضافه کرد: بیشترین بارش استان در قروه با ۱۶ میلیمتر ثبت شد و زرینه با ۱۴ میلیمتر و سقز ۱۳ میلیمتر در رده‌های بعدی قرار داشتند.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۷۱ میلیمتر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته(۳۵۴ میلیمتر) بیش از ۳۰ درصد و در مقایسه با بلندمدت(۳۰ سال قبل) ۱۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =