۲۳ بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته در الموت شرقی شناسایی شدند

قزوین - ایرنا - رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین گفت: در حاضر ۲۳ بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته در روستای فیشان الموت شرقی شناسایی و اقدامات پیشگیرانه لازم اجرا شده است .

به گزارش ایرنا، علیرضا مهرعلیان روز پنجشنبه در نشست ستاد کرونای استان با موضوع گسترش بیماری کرونا در روستای فیشان الموت، افزود: متاسفانه علت شیوع بیماری کرونا در این روستا، برگزاری مراسم خاکسپاری و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اهالی روستا گزارش شده است .
وی اظهار داشت: از دو روز گذشته، تست کرونا از تمامی افراد حاضر در مراسم انجام و ورودی روستا نیز مسدود شده است.
 مهرعلیان تصریح کرد: غربالگری و شناسایی افراد بیمار و مشکوک به کرونا و رهگیری اطرافیان افراد مبتلا انجام شده است و همچنین غربالگری افراد دارای بیماری زمینه‌ای، توزیع ماسک و تجهیزات بهداشتی، تشدید نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و محدودیت تردد در منطقه الموت شرقی از جمله اقدامات انجام شده برای کنترل کرونا جهش یافته در روستای فیشان است. 
این مسوول افزود: با استفاده از امکانات قرارگاه شهید سلیمانی و ظرفیت هلال احمر و سپاه برای تامین مایحتاج اهالی روستا اقدام خواهد شد.
مهرعلیان با اشاره به ابتلای ۵۰ درصد اهالی روستای فیشان الموت شرقی، تاکید کرد: به همین منظور واکسن کرونا نیز به افراد بالای ۶۵ سال روستا تزریق شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =