علوم پزشکی اسفراین از صاحبان دو عروسی به دستگاه قضایی شکایت کرد

بجنورد _ ایرنا_ رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: صاحبان دو مجالس عروسی روستای این شهرستان به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند.

دکتر اسحاق ایلدرآبادی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در روزهای گذشته  2  مجلس عروسی در روستاهای "راوخ " در بخش بام و صفی آباد و " دولت آباد"  در بخش مرکزی شهرستان اسفراین با وجود تعهدسپاری برای رعایت رعایت پروتکل بهداشتی  به نوعی به دلیل ازدحام جمعیت نتوانستند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و دانشکده علوم پزشکی نیز این خانواده ها را به دستگاه قضایی معرفی کرد.
وی ضافه کرد :  قطعا مجالس دیگری نیز با ازدحام جمعیت در سطح شهرستان بدون رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد که شاید دانشکده علوم پزشکی شهرستان در جریان این مراسم قرار نگرفت و در شرایط فعلی برنامه  ما  صرفا هشدار به مردم برای عدم برگزاری مراسم عروسی و حتی عزا به دلیل همه گیری ویروس کروناست.
دکتر ایلدرآبادی اظهارداشت : دانشکده علوم پزشکی هیچ گونه اهرم قانونی برای با متخلفان در این حوزه  را ندارد و  صرفا در صورت  اطلاع از این نوع مراسم ، می تواند متخلفان سلامت را به مراجع  قضایی برای برخورد قانونی معرفی کند.
 رییس دانشکده علوم‌پزشکی اسفراین افرود: قبل از برگزاری مراسم و هنگام  مراجعه زوجین به آزمایشگاه علوم‌پزشکی ، تعهدات لازم برای رعایت پرتوکل های بهداشتی در برگزاری مراسم عروسی  گرفته می شود ، اما در برخی موارد  با وجود تعهد پساری پروتکل ها رعایت نمی شود.
براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تالارهای پذیرایی موسوم به تالار عروسی در سطح استان های کشور پس از یک سال از همه گیری ویروس کرونا فعالیت خود را از سر گرفتند و فعالیت این تالارها نیز مشروط به پذیرش 50 نفر در هر سانس است و نباید فعالیت تالار ها از دو سانس 50 نفره و بیش از سه ساعت باشد.
وی وضعیت شهرستان اسفراین را از لحاظ رنگ بندی کرونایی  زرد اعلام کرد و از مردم خواست برای کنترل بیماری باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از هر گونه مراسم و دورهمی که باعث افزایش سرعت انتقال بیماری می شود، خوداری کنند.
براساس آخرین آمار حدود 11 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسفراین بستری هستند و این شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.
در روزهای اخیر در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی عکس هایی از برخی مجالس عروسی در سطح شهرها و روستاهای استان خراسان شمالی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی دست به دست شد که باعث ورود دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ( بجنورد) و دانشکده علوم پزشکی اسفراین به این مجالس و شکایت از برگزارکنندگان آن به دستگاه قضایی شد.
 استان خراسان شمالی که از اوایل سال گذشته با شناسایی نخستین بیمار کرونایی وارد موج اول همه گیری این ویروس شد، هم اکنون طبق ارزیابی سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت و درمان در وضعیت زرد و آبی قرار دارد به طوری که از هشت شهرستان این استان شش شهرستان در وضعیت زرد و دو شهرستان آبی هستند.
همچنین هم اکنون حدود 100 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی بجنورد و دانشکده علوم پزشکی اسفراین بستری و تحت درمان قرار دارند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =