فرماندار: گیلانغرب از نظر ابتلا به کرونا زرد شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: وضعیت این شهرستان از نظر ابتلا به ویروس کرونا با افزایش شمار مبتلایان به زرد تبدیل شد.

«کوروش محمودیان» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در چند روز اخیر آمار افراد ابتلا و بستری ناشی از کووید ۱۹ در سطح این شهرستان افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: موارد جهش یافته در این شهرستان هم اکنون به هشت مورد افزایش یافته و با این حال اقدام‌های کنترلی و پیشگیرانه اتخاذ شده است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: تعداد ۷۵ مورد مبتلا به ویروس کوید۱۹ در حال حاضر در این شهرستان دوران مراقبت خانگی را سپری می کنند ولی تعداد بستری ها در شهرستان ۲مورد و ۲ تن از بیماران نیز در مرکز استان بستری هستند.

محمودیان ادامه داد: شهروندان خطر را کاملا جدی گرفته و به خاطر حفظ سلامت خود و خانواده ها دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند که مجبور به اعمال محدودیت های بیشتری نشویم.

وی گفت: در غیر این صورت ناچار به اعمال همه محدودیت ها همچون گذشته خواهیم بود.

او اضافه کرد: تیم جمعیت هلال احمر در ورودی شهر گیلانغرب به منظور نمونه گیری از موارد مشکوک  از ابتدای تعطیلات مستقر شده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای شروع اپیدمی در شهرستان گیلانغرب از مجموع سه هزار و ۹۶۳ نمونه اخذ شده، آزمایش یک هزار و ۳۴۷نفر مثبت بوده که از این تعداد ۶۵ نفر فوت شده اند.

محمودیان تصریح کرد: از ابتدای فروردین جاری ۱۷۰ نمونه گیری کرونا در شهرستان انجام شده که نتیجه تست ۱۴ نفر مثبت بوده است.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =