۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 84274183
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ هزار و ۸۷۱ نفر از جاذبه های گردشگری لرستان دیدن کردند

خرم‌آباد - ایرنا - معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: ۳۵ هزار و ۸۷۱ نفر از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این استان را بازدید کردند.

اسکندر فلاح وند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا بازدید از جاذبه های گردشگری در شهرهای با وضعیت زرد و آبی در صورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی امکانپذیر است.

وی اظهار داشت: در این راستا از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون ۱۹ هزار و ۵۶ نفر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی، ۹ هزار و ۹۳۰ نفر از جاذبه های طبیعی و ۶ هزار و۸۸۵  نفر نیز از جاذبه های دست ساز و پارک های استان بازدید کردند.

فلاح وند با بیان اینکه در روز چهارم فروردین ماه جاری هفت هزار و ۳۵۹ نفر از جاذبه های گردشگری استان بازدید کردند ادامه داد: از این مجموع چهار هزار و۱۴۵  نفر جاذبه های تاریخی فرهنگی، ۲هزار و ۸۲ نفر جاذبه های طبیعی و یک هزار و ۱۳۲ نفر جاذبه های دست ساز و پارک های استان را دیدن کردند.

فلاح وند ادامه داد: به منظور سلامت مسافران نوروزی و رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتی، امکان اقامت مسافران، تنها در مراکز اقامتی و تاسیسات دارای پروانه بهره برداری استان وجود دارد و سایر اماکن از جمله مهمانپذیرهای ادارات و دستگاه های اجرایی این اجازه را ندارند.

وی تاکید کرد: در تعطیلات نوروزی نظارت های سخت گیرانه و بدون اغماض در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی بر مراکز اقامتی و تفریحی استان با جدیت پیگیری خواهد شد.

۳۸ مرکز اقامتی در استان وجود دارد که این واحدها دارای ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ تخت هستند.

۱۴۲واحد اقامتی از جمله هتل، مهمانپذیر، اقامتگاه بوم گردی، سفره خانه‌های سنتی و مجتمع‌های خدماتی بین راهی لرستان به مسافران ارائه می کنند که ۲۲ هتل با ظرفیت یکهزار و ۷۰۵ تخت و ۱۰ مهمانپذیر با ظرفیت ۲۹۰ تخت از جمله این مراکز هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =