کاهش نرخ بیکاری کرمانشاه در اوج تحریم‌ نتیجه اقدام براساس برنامه است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی ‌و فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت: در شرایط تحریم‌های ظالمانه و محدودیت‌های اقتصادی کشورمان، کاهش نرخ بیکاری کرمانشاه در سه سال اخیر نتیجه اقدام براساس برنامه و در چارچوب سند اشتغال بوده است.

«فریبرز نجفی مهر» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: بی هیچ مبالغه‌ای این اتفاق مبارک را می توان در کنار سرمایه‌گذاری‌های بزرگ حوزه پتروشیمی، تحقق سامانه گرمسیری، سدسازی‌ها و گازرسانی به روستاها جزو دستاوردهای دولت در استان کرمانشاه دانست.

وی به بهبود رتبه خلاقیت نسل جوان از ۱۲۰ در آغاز دولت یازدهم و دوازدهم به رتبه ۶۵ اشاره کرد و گفت: ایجاد کارخانه‌های نوآوری، بازسازی بی‌نظیر مناطق زلزله زده در مقطع زمانی کوتاه، تحولات دیجیتالی، افزایش استارتاپ ها و دیگر بخش‌ها از جمله دیگر اقدامات شاخص دولت در استان کرمانشاه است.

 کرمانشاه صاحب بزرگترین خانه جوان است

نجفی مهر در خصوص کارهای بزرگ در حوزه اجتماعی در استان به ایجاد مراکز مثبت زندگی اشاره کرد و افزود: تحول در نظام سلامت، افزایش مراکز مشاوره، تعامل فراقوه‌ای برای راه اندازی سامانه تصمیم، کاهش نرخ طلاق در استان و بهبود وضعیت کرمانشاه در این شاخص ناخوشایند، ایجاد بزرگترین خانه جوان کشور در کرمانشاه، راه اندازی دفاتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین و افزایش تعداد سمن ها جزو اقدامات بسیار خجسته و ماندگار است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه ادامه داد: نباید خدمات دولت تدبیر و امید مورد بیرحمانه ترین هجمه ها قرار گیرد و باید پرسید آیا همه مدیران نباید خدمات ارزشمند این دولت را با صدای رسا برای افکار عمومی بیان کنند.

جذب بیش از ۳۰هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل

مدیرکل امور اجتماعی ‌و فرهنگی استانداری کرمانشاه در ادامه سخنانش همچنین به راه اندازی ۲ هزار و ۴۰۰مرکز خدمات بهزیستی به عنوان ابرپروژه اجتماعی برای ارائه  ۲۲ خدمات سطح اول به صورت رایگان در حوزه توانبخشی اشاره کرد و گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید فقط ۱۴ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل جذب شده بودند که این تعداد در این دولت به بیش از ۳۰ هزار نفر رسیده است.

نجفی مهر با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید یک هزار و ۵۰ محله حاشیه نشین در کشور شناسایی شد به ایجاد دفاتر تسهیلگری در ۲۳۵ محله حاشیه‌نشین در کشور اشاره کرد که پیامد حضور این دفاتر در مناطق یاد شده، اجرای طرح‌های مختلف با هزینه پنج هزار میلیارد تومان بوده است.

وی اظهار داشت: باوجود تحریم ها ظالمانه، فشارهای اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، افتتاح طرح ها و پروژه ها، کلنگ زنی ها و ارائه خدمات به مردم در دولت تدبیر و امید نه تنها متوقف نشد بلکه با شتاب بیشتری انجام گردید و این نشان دهنده تلاش مسوولان دولت برای خدمات رسانی به مردم است.

وی اضافه کرد: با تمام این خدمات، دیده شده است برخی افراد و محافل تلاش می‌کنند تمام زحمات و خدمات دولت تدبیر و امید را مخدوش نمایند و در این میان از دایره انصاف نیز خارج می‌گردند در حالی که کارهای عظیم این دولت با شرایط سختی که با آن مواجه بوده بعد از انقلاب کم نظیر بوده است.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =