مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب تحکیم نظام می شود

قزوین- ایرنا- رییس ستاد انتخابات استان قزوین با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات موجب تحکیم نظام می شود، گفت: باید زمینه برگزاری یک رقابت سالم، سازنده و قانونی را در استان فراهم آوریم.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز پنجشنبه در نشست با بخشداران استان با اشاره به سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، افزود: در حالی به استقبال انتخابات ۱۴۰۰ می رویم که کشور به دلیل تحریم های ظالمانه و چالش های کرونا با شرایط سخت اقتصادی و معیشتی مواجه است.
وی اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، مهم‌ترین رخداد کشور در سال ۱۴۰۰ به شمار می‌رود که دارای ابعاد داخلی و بین المللی زیادی است.
حبیبی با بیان اینکه مشارکت حداکثری، اولویت اصلی نظام است، افزود: برگزاری انتخابات سالم، قانون مند، بدون شائبه و در مسیر جریان اصلی خود مساله ای بسیار مهم است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با بیان اینکه ۶۷۹ روستای استان قزوین واجد شرایط برگزاری انتخابات شورای روستایی هستند، تصریح کرد: وظیفه بخشداران فراهم کردن شرایط مناسب برای حضور حداکثری داوطلبان در شوراهای شهر و روستا و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.
حبیبی با بیان اینکه روستاهای دارای ۲۰ خانوار و ۱۰۰ نفر جمعیت واجد شرایط برگزاری انتخابات هستند،تاکید کرد: داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام را به روزهای آخر موکول نکنند و زودتر گواهی فقدان سوء پیشینه را دریافت کنند.
وی با بیان اینکه انتخابات شورای روستایی باید در تمام روستاها برگزار شود،افزود:باید دور همی های عید را به  دور همی های انتخابات تبدیل کنیم و زمینه مشارکت حداکثر داوطلبان در شوراهای روستایی فراهم شود.
حبیبی افزود: اگر چه بسترسازی برای تحقق مشارکت حداکثری از وظایف دستگاه‌های اجرایی به شمار می‌رود اما این مهم تنها بر عهده مجریان انتخابات نیست و عوامل متعددی در این رابطه اثر گذار هستند.
رییس ستاد انتخابات استان قزوین افزود: در همین راستا باید از ظرفیت معتمدان محلی، ائمه جمعه، فعالان سیاسی و گروه های دیگر بهره‌ گرفت تا بتوان زمینه برگزاری یک انتخابات با شکوه و حداکثری را فراهم کرد.
وی خاطر نشان کرد: مردم در تمام عرصه‌های انقلاب حضوری چشم‌گیر و گسترده داشته و دارند و در این انتخابات نیز حماسه‌ای دیگر از حضور خود در تاریخ ثبت می‌کنند.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و تیره‌های عشایری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha