۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۱
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84274155
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار تندباد در قم؛ از شبکه‌های هوایی برق دوری کنید

قم - ایرنا - شرکت توزیع نیروی برق قم با صدور اطلاعیه ای با اشاره به پیش بینی‌های صورت گرفته مبنی بر وزش تندبادهای لحظه ای از شهروندان این استان خواسته است از تردد غیر ضروری در نزدیکی شبکه‌های هوایی برق خودداری کنند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شرکت برق قم در این اطلاعیه آمده است: با توجه به پیش بینی‌های اعلام شده در خصوص وزش تندبادها و طوفان های لحظه ای به ویژه در روزهای ۵ و ۶ فروردین، از تمامی هم استانی‌های عزیز درخواست می‌شود احتیاط‌های لازم را در هنگام تردد در شهر برای حفظ سلامت خود و دیگر شهروندان در جهت پیشگیری از خطر لحاظ کرده و از تردد غیرضروری به ویژه در نزدیکی شبکه های هوایی برق خودداری نمایید.

اطلاعیه ادامه یافته است: از زیر شبکه‌های هوایی برق و درختان و ساختمان های در حال ساخت و یا فرسوده تردد نکرده و خودرو خود را پارک نکنید و در هنگام تردد حوالی سازه‌های شهری مانند تابلوهای راهنمایی و رانندگی، بیلبوردها، داربست‌ها و شبکه برق و غیره احتیاط‌های لازم را داشته باشید.

اطلاعیه حاکی است: خودرو خود را در محل مطمئن و به دور از شبکه برق و اشجار پارک کنید و اجسامی که احتمال سقوط آن ها وجود دارد را از لبه پنجره یا بالکن منزل خود دور کنید.

در ادامه تصریح شده است: در صورت مشاهده موارد برخورد شاخه های درختان با شبکه های برق و به جهت جلوگیری از ایجاد خسارت و آتش سوزی بلافاصله مراتب را با سامانه ۱۳۷ شهرداری و یا ۱۲۱ شرکت برق اطلاع دهید.

اطلاعیه خاطرنشان کرده است: مواردی که احتمال سقوط بر روی شبکه های برق و یا آسیب به تجهیزات شبکه برق را دارد( داربست فلزی ، باز بودن درب تابلوها و دست‌ها و غیره) در اسرع وقت با مرکز حوادث و فوریتهای برق (۱۲۱) مطرح و یا از طریق اپلیکیشن «برق من» بخش خاموشی و گزینه «رفع خطر از تاسیسات مخاطره آمیز» گزارش نمائید.

 سامانه تلفنی ۱۲۱ به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارش های شهروندان می‌باشد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =