بیش از ۱۸ میلیارد ریال کمک بلاعوض به هنرمندان کرمان پرداخت شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در راستای حمایت از اهالی فرهنگ در دوران کرونا، ۱۸ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال کمک بلا عوض در قالب هنر کارت، به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه این استان پرداخت شد.

محمدرضا علیزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور جبران خسارت و رکود شغلی ناشی از ویروس کرونا به هر کدام از اصحاب فرهنگ و هنر استان که دارای هنر کارت هستند، مبلغ ۱۵ میلیون ریال به کارت آنها واریز شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۲۵۰ نفر از هنرمندان شمال استان کرمان در صندوق اعتباری هنر عضویت دارند تصریح کرد: برای حدود یک هزار نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه تاکنون کارت اعتباری هنر صادر شده که بیش از ۷۵۰ نفر آنها هنر کارت را دریافت کرده اند و بقیه نیز به تدریج تا پایان اردیبهشت امسال کارت خود را دریافت خواهند کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت:  هنرمندانی که هنرکارت خود را دریافت نکرده اند پس از ثبت نام و دریافت کارت، تا پایان اردیبهشت می‌توانند از این کمک‌های بلاعوض بهره‌مند شوند.

وی تاکید کرد: یک میلیارد و ۸۷۵ میلیون تومان در مرحله اول به هنرکارت های هنرمندان و اهالی رسانه استان واریز شد و به همین میزان پرداخت عیدانه ۱۵ میلیون ریال به هرنفر دومین رقمی است که بابت عیدانه به آنان تعلق گرفته است.

علیزاده افزود: سعی داریم تا هنر کارت های اهالی فرهنگ استان در کمترین فرصت صادر شود و به همین منظور در مراسم واگذاری ساختمان خانه هنرمندان کرمان در انتهای سال گذشته،  تعداد دیگری از این هنر کارتها به متقاضیان واگذار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =