ساخت مجموعه اقامتگاه سنتی در امیریه ۸۰ شغل ایجاد می‌کند

سمنان- ایرنا- شهردار امیریه گفت: ساخت بزرگترین مجموعه اقامتی و پذیرایی سنتی به عنوان رفع یکی از کمبودهای منطقه در مجتمع خدماتی رفاهی امیریه با ایجاد ۸۰ شغل همراه است.

محمد عوض آبادیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ساخت این مجموعه اقامتی در مرحله طراحی توسط مشاوران است که طی ۲ ماه آینده پس از اعلام طرح نهایی، عملیات ساخت آن آغاز می‌شود. 

وی ادامه داد: برای این مجموعه پنج هزار مترمربع درنظر گرفته شده است که با کاربری اقامتی و پذیرایی از نوع سنتی در مجتمع خدماتی و رفاهی امیریه ایجاد می‌شود. 

عوض آبادیان اظهار داشت: شهرداری امیریه تلاش دارد ساخت این مجموعه اقامتی را با مشارکت بخش خصوصی انجام دهد. 

وی اضافه کرد: در این مجموعه تعداد ۸۰ شغل مستقیم ایجاد می‌شود که با توجه به وجود زمین، امکانات و ظرفیت خوب منطقه، می‌توان از این مجموعه به بهترین شرایط بهره برد. 

عوض آبادیان تصریح کرد: در بودجه سال آینده شهرداری به این منظور اعتبار اختصاصی لحاظ نشده است اما می‌توان از بودجه در نظر گرفته شده برای تکمیل مجتمع خدماتی و رفاهی، ساخت مجموعه اقامتی را دنبال کرد.

شهردار امیریه گفت: وجود کاروانسرای سپهسالار، عمارت دختر ناصرالدین شاه قاجار، قلعه تاریخی و بافت کهن و قدیمی امیریه و همچنین قدمت هفت هزار ساله دامغان و وجود آثار باستانی و تاریخی بی شمار در منطقه، وجود این اقامتگاه را دوچندان می‌کند.

به گزارش ایرنا، شهر امیریه در ۲۵ کیلومتری غرب شهر دامغان و در ۹۰ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان قرار دارد. 

شهر امیریه با سه هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در رتبه ۱۹ جمعیتی استان سمنان قرار دارد و بالاترین سرانه شهروندی استان متعلق به شهرداری امیریه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =