هوای چهارمحال و بختیاری ناسالم شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به وقوع گرد و خاک گفت: این وزش باد که از روز چهارشنبه در استان آغاز شد، به ناسالم شدن هوا به ویژه برای گروه‌های حساس منجر شده است.

مهران چراغپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در پنجمین روز از فروردین‌ماه ذرات آلاینده هوا در استان بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میکروگرم است و توصیه می‌شود تا افراد حساس، بیماران قلبی ریوی، سالمندان و کودکان از خانه خارج نشوند.

وی ادامه داد: این وضعیت تا روز شنبه در استان ادامه دارد اما در روزهای جمعه و شنبه از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود.

چراغپور تصریح کرد: آلودگی هوا به شکلی است که دید افقی را در شهرکرد به حدود سه کیلومتر کاهش داده است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری همچنین از وقوع بارش‌های رگباری در استان به ویژه در شهرستان کوهرنگ خبر داد و گفت: بارش‌ها از شدت بالایی برخوردار نیست.

چراغپور خاطرنشان کرد: سرعت وزش باد در شهرکرد ۸۶ کیلومتر برساعت، بروجن ۷۶ کیلومتر برساعت، کوهرنگ ۸۶ کیلومتر برساعت، فارسان ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت، لردگان ۵۸ کیلومتر، فرخشهر ۸۳ کیلومتر، بن ۱۰۸ کیلومتر، سامان ۱۰۱ کیلومتر و شلمزار ۹۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

تاکنون خسارتی از تندباد در چهارمحال و بختیاری گزارش نشده است

سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: از چهارشنبه شب تاکنون خسارتی از تندباد در این استان گزارش نشده است.

خسرو کیانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: با توجه به وزش شدید تندباد در چهارمحال و بختیاری از شب گذشته تاکنون، هنوز گزارشی مبنی بر بروز خسارت بر تاسیسات و زیرساخت‌ها در این استان اعلام و دریافت نشده است.
به گزارش ایرنا، بنا بر آخرین آمار ارائه شده از سوی استاندار چهارمحال و بختیاری، این استان سومین استان خشک در سال آبی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ اعلام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =