مقام روس: غرب از ترس رویارویی نظامی، جنگ روانی راه انداخته است

مسکو- ایرنا- مشاور وزیر دفاع روسیه گفت: غرب تحت رهبری ایالات متحده آمریکا به دلیل ترس از رویارویی نظامی با کشور ما، جنگ ترکیبی خبری و اطلاعاتی علیه مسکو را به راه انداخته است.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های روسی، «آندره ایلنیتسکی» روز پنجشنبه افزود: مسکو قادر است با سلاح های هسته ای و ارتش مدرن خود صدمات غیر قابل جبرانی به آنها وارد کند. از این رو کشورهای غربی از رویارویی مستقیم نظامی با روسیه اجتناب می کنند؛ بنابر این احتمال چنین درگیری در ۱۰ سال آینده منتفی است.»

مشاور وزیر دفاع روسیه خاطرنشان کرد: به این دلیل، غرب تحت رهبری ایالات متحده آمریکا جنگ ترکیبی خبری و اطلاعاتی علیه روسیه به راه انداخته است.»

ایلنیتسکی گفت: "همه اینها منجر به ظهور نوع جدیدی از جنگ می شود؛ اگر در جنگهای کلاسیک هدف نابودی نیروی انسانی دشمن و در جنگهای سایبری مدرن، از بین بردن زیرساخت های دشمن در نظر است، هدف جنگ جدید نابودی خودآگاهی و  تغییر بنیان ذهنی- تمدنی جامعه دشمن است. من این نوع جنگ را جنگ روانی می نامم."

مشاور وزیر دفاع روسیه اقدامات اولویت دار برای مقابله با این جنگ روانی را برقراری حاکمیت ملی بر اینترنت، آموزش کادرها در زمینه های نظامی و کشوری برای مقابله اطلاعاتی با اقدامات طرف مقابل، به روزکردن سیاست نسبت به جوانان و از سرگیری گفت وگوی فعال و گسترده با اکثریت محافظه کار عنوان کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پیش از این اظهار کرده بود که یک کارزار اطلاعاتی هدفمند علیه دستاوردهای روسیه در خارج کشور انجام می شود.

وی افزود: روسیه با سیاستی پایدار و تهاجمی روبرو است که هدف آن ایجاد اختلال در توسعه کشور و ایجاد مشکلات در سرتاسر کشور است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =